Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vícejazyčný web

03. kvě 2012 17:35 - 03. kvě 2012 17:37 #93188
Vícejazyčný web od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Ahoj ještě jednou :-)

Mám ještě jeden dotaz, tentokrát to bude ale asi na dýl..

Mám nainstalovanou jooomlu 2.5. a nyní se pokouším o vícejazyčný web (ČJ a AJ) podle tohoto návodu: www.redakcni-systemy.com/index.php/jooml...la-1-6-vicejazycnost

Zpočátku vypadalo vše skvěle, až na to, že se mi zobrazovala na doméně vždy AJ verze a ve vlaječkovém výběru jazyka jsem měla jenom angličtinu. Po dokončení "instalace" jsem to chtěla sama nějak vyřešit, a jaksi jsem to rozházela úplně. Stále se mi načítá anglická verze podle URL, ale není vidět už ani menu a ani jedna vlaječka. Stejně tak ani v administraci nemám přiřazené vlaječky a nevím, jak je tam znovu dostat. Zkoušela jsem si vše zkontrolovat podle návodu znovu, ale na nic jsem nepřišla :-(

Jinak pozice mám správně přiřazené, přepínač jazyku povolený, ikonky vlajek mám také povolené.

V administraci v Nabídkách mám hvězdičku jen u českého menu, vlajku žádnou.

Jinak všechny články mám jako Jeden článek, Home u českého menu jako Hlavní článek, u všech home mám nastavený jazyk jako vše.

doména: mlejnec.com

Nenapadá někoho, kde bych mohla mít chybičku?

03. kvě 2012 19:32 #93193
Odpověď od David
Nováček

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

03. kvě 2012 22:08 #93194
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Děkuji, pomohlo to! Jen tam pořád nemůžu dostat českou vlajku. Chápu dobře, že jazyk českého home nastavím jako Všechny? Když mu chci totiž nastavit češtinu, tak mi to píše hlášku, že jedna hlavní stránka musí být nastavena pro všechny jazyky

04. kvě 2012 08:40 #93195
Odpověď od David
Nováček
Základní menu musí mít nastavené jazyky jako "Všechny". Pokud tam chcete českou vlajku, musíte vytvořit novou menu skupinu pro "Czech".

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

04. kvě 2012 14:45 #93229
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Aha, skvělé, díky, jen se mi ale místo české vlajky v administraci zobrazuje ikonka zeměkoule a na stránkách je místo obrázku jeho popis.
Už jsem podobný dotaz někde na fóru zahlédla, ale nečetla jsem to a už to nemůžu najít..

04. kvě 2012 17:00 #93261
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Jo a ještě, jakmile si v anglickém menu v galerii rozkliknu nějakou fotogalerii, tak mi zmizí menu. V přehledu fotogalerií je ještě vidět. V českém menu to funguje jak má. Co s tím? Používám Phoca Gallery 3.0, ale spíš si myslím, že chyba bude někde v joomle, že mám někde něco nezaškrtlého nebo tak, ale nevím co :-(

Powered by Fórum