Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Posuvný modul

12. dub 2012 11:39 #92433
Posuvný modul od Cufe
Admin
Zdravím, hledám něco, co by fungovalo jako "posuvný modul", do kterého bych si mohl vložit jakýkoliv modul - banner, menu nebo přehled nej článků.
Fungovat by to mělo tak, že je několik modulů pod sebou, ty jsou statické a třeba poslední modul, když roluji na stránce dolů se mi posouvá s rolováním a mám ho tedy pořád na očích.Používá se to třeba na reklamní banner na idnes.cz nebo isport.cz, co jsem viděl. Našel jsem nějaké posuvné moduly pro facebook atd, ale nic jako je toto. nemáte někdo zkušenost? Díky z info. Hezký den.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

12. dub 2012 12:10 #92435
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
umi to nektere sablony
samostatny posuvny modul (ne staticky na stejnem miste) jsem nepotkal, ale s trochou jquery ci mootools a googlem by to nemel byt az takovy problem

Joomla! pro každého

12. dub 2012 12:27 #92437
Odpověď od otkm
Začátečník
Na tohle neni zadne JS potreba. Staci css position:fixed k divu v kterem je modul

12. dub 2012 12:58 #92438
Odpověď od Cufe
Admin
To ghost: jquery ci mootools právě nerozumím.
To otkm: s position fixed je to vždy statické, pokud ale potřebuješ, aby se to rolovalo až od určitého místa, tak to s fixed nejde přece. V css podmínku neuděláš. :-(

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

12. dub 2012 13:00 #92439
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel

otkm napsal: Na tohle neni zadne JS potreba. Staci css position:fixed k divu v kterem je modul

Toto není moc vhodné používat. Takto pozicovaný prvek je totiž absolutně umístěn vzhledem k oknu prohlížeče. Takže při změně velikosti okna prohlížeče takto pozicovaný prvek na stránce "putuje".

12. dub 2012 13:26 - 12. dub 2012 13:29 #92441
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel

otkm napsal: Na tohle neni zadne JS potreba. Staci css position:fixed k divu v kterem je modul

vzdyt pisi "ne staticky na stejnem miste"
treba pomuze: www.vertstudios.com/blog/jquery-sticky-s...sition-fixed-plugin/

Joomla! pro každého
Poděkovali: Cufe

Powered by Fórum