Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Editor JCE a vložení textu do pole textu

07. dub 2012 13:30 #92170
Dobrý den.

Zajímalo by mne zda by nebylo možné možné vložit do editoru JCE předpřipravený text. Něco jako šablonu pro uživatele kteří chtějí napsat článek. O formulářích vím, ale tady by to bylo z jedný vody načisto.


Děkuji T.

07. dub 2012 18:04 - 07. dub 2012 18:05 #92175
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Pokud jsem pochopil správně, tak předpřipravené texty, lze definovat např. pomocí pluginu "contenttemplater" - ale nevkládá při otevření wysiwigu, ale po kliknutí na "vložit šablonu"

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

07. dub 2012 18:21 #92176
Odpověď od Alias75
Nováček
Ano to jo, ale myslel jsem právě že by měl každý uživatel v momentě kdy klikne na "Vložit článek" mu vyskočí editor JCE a tam bude "Sem vložte prvních cca 200 znaků jako úvodník článku", a za oddělovačem bude "tady pokračujte v článku".

07. dub 2012 18:37 #92178
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud není uživatel natolik inteligentní, aby si kliknul v případě potřeby šablony na tlačítko, nebo si rovnou text rozdělil podle potřeby, nepouštějte jej k samostatnému vkládání článků.

Co bude chudák dělat až si smaže vámi předdefinovaný oddělovač a neumí si kliknout k vytvoření nového?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

07. dub 2012 18:50 #92179
Odpověď od Alias75
Nováček
:cheer: :cheer: hezky napsané. Zvažuji že mu odeberu většinu tlačítek a bude to mít popsané. Píší už teď ale je to zoufalé.Tímto bych je navedl na správnou cestu. Tedy jestli to půjde nějakým způsobem upravit.

07. dub 2012 20:11 #92180
Odpověď od JoNy
Nováček
Zdravím, toto docela elegantně řeší CCK. Například ZOO od Yootheme, kde si nadefinuješ šablonu pro redaktora laika - titulek, podtitul, obrázek úvodníku, úvodník, obrázek příspěvku, příspěvek, autor ... ale použití CTRL+C a CTRL+V z Wordu tím stejně neohlídáš :)

Powered by Fórum