Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Export článků z J2.5 do nové instalace J2.5

06. dub 2012 10:42 #92129
Neřešil jste někdo tuto otázku? Export článků z J2.5 do jiné, nové instalace J2.5? Zatím jsem našel jen importní řešení J2XML importer, které funguje pro J2.5 a exportuje z J1.5.

06. dub 2012 11:14 #92134
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja hledal nedavno neco podobny. Nic jsem nenasel, krom tohoto a to jsem nezkousel I don't know any solution regarding a component that does import/export for you.

However, a workaround is doing it manually using phpMyAdmin.
Create a new category called "Imported articles" and write down its category id.
Export your #__content table to Excel / OpenOffice Calc
In Excel/OpenOffice, edit the data in the spreadsheet: replace all id's for "0" (zero), and all category ids for the id from the new "Imported articles" category.
Export the data as CSV file.
In phpMyAdmin import that CSV file into your #__content table

Note: make sure you have a good back-up before doing these steps!

06. dub 2012 11:30 #92135
Odpověď od Rich Bee
Začátečník
Ahoj, to je přesně to co jsem našel taky, ale moc se mi do toho nechce tímhle stylem. Každopádně elegantní řešení asi zatím není.

06. dub 2012 12:01 #92136
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Myslim, ze nic jiny neni, ale zkouset hledat muzes dal. Ja nic jiny minule nenasel. A toto je fakt na dve veci. Nechapu, ze takova zakladni vec nikoho jeste nenapadla udelat. Zbytecnych rozsireni tam jsou tisice a tohle, ktery by bylo uzitecny, nikdo nedela. Bud je to tezky udelat anebo to nikdo nechce a jsme 2 zajemci:)

06. dub 2012 13:00 #92141
Odpověď od JoNy
Nováček
Zdravím, zatím jsem to nepotřeboval, ale řešil bych to jedním ze dvou způsobů:
1. Pro rozsáhlý web s obrázky v článcích bych použil akeeba backup
2. Pro přenos textů bych provedl export a import tabulek categories a content z/do databáze

06. dub 2012 13:11 #92144
Odpověď od Rich Bee
Začátečník
Tak nakonec vymazat v databázi katagorie i články /na nových stránkách/ a nahrát je tam ze straré. Funguje. Obě verze Joomly stejné.

Powered by Fórum