Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Deň D

26. bře 2012 20:14 #91700
Deň D od Mário
Uživatel
Zdravím Vás

Takže za pár dní bude prehodený DNS na nový server s novou stránkou, ku ktorej je zatiaľ prístup len z IP adresy. Chcel by som vás poprosiť ako nastaviť práva CHMOD aby bolo možné podávať inzerciu cez ADsmanager, a gelériu a knihu náštev cez Phoca. Viem že na starej stránke som musel nejaké adresáre povoliť ručne.
Aké sú všeobecné nastavenia CHMOD?
Na čo si mám ešte dať pozor pri Joomla 2.5?

27. bře 2012 06:51 #91711
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
1. dejte si pozor na to, kde hostujete
2. nejde s uplnosti rici, jak to mate nastavit, kdyz nevime, kde hostujete => vy musite vedet, zda je to ok, ci ne
standardni nastaveni je 755 (nebo 775) na adresare a 644 na soubory
bezpecnejsi nastaveni napr pro htaccess, configuration, ... je 444
atd.
to, cofunguje s timto nastavenim na hostingu A, nemusi fungovat na hostingu B
3. u hostingu je podstatne, aby jste vy jako uzivatel a ten, co pristupje na FTP byly ve stejne skupine jako uzivatel apache (php skripty, upload souboru pres joomlu, ...) = pak vam vse pojede ok

kdyz mate pristup pomoci IP (predpokladam editace hosts souboru), tak si vse muzete vyzkouset, aby vam to slapalo

Joomla! pro každého

28. bře 2012 19:46 #91783
Odpověď od Mário
Uživatel
našiel by sa niekto spoľahlivý čo by sa na to pozrel či nastavenia sú v poriadku?
ďakujem

Powered by Fórum