Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Pridávanie článkov a "šablóna" - dá sa také čosi

02. bře 2012 20:17 #90733
Ahojte,

s joomlou už úspešne "pracujem" na svojich projektíkoch niekoľko rokov, teraz si však celkom neviem rady a možno mi budete vedieť pomôcť. Pracujem teraz na sociálnej stránke, na ktorej budú mať možnosť registrovaní užívatelia pridávať články. Problém je v tom, že potrebujem 2 druhy "šablóny" či ako by som to nazvala. Aby som to priblížila - dajme tomu, že mám web o modelárstve. User môže pridať článok o modele od nejakej spoločnosti a chcem, aby musel vyplniť "chlieviky" názov, spoločnosť (ktorá model vyrobila), rok, nejaký text o tom a obrázok. Druhá šablóna by bola zasa niečo podobné, len s menšími obmenami k farbám, ktoré sa dajú na modely použiť. A otázka teda je, či sa toto dá nejako poriešiť (cez formuláre? ak áno, ako sa potom publikujú články cez ne? a ktorý "formulárotvorič" odporúčate?).
V tejto súvislosti ma ešte napadá, že by som potrebovala tiež prelinkovať galériu jednotlivých užívateľov (=priraďovali by sa články o hotových modeloch užívateľov k tým článkom o produkte danej firmy a v tom článku by vlastne bol link - hore niekde - na ktory ked sa klikne, tak ludia vidia tie článočky s modelmi užívateľov - lebo to tiež vlastne nemá byť len fotogaléria, ale články s nejakou predlohou, ktorú musia vyplniť - aký model si použil, ako sa ti s ním robilo atď).
Aké riešenie by ste navrhli?

Srdečne ďakujem!

03. bře 2012 12:53 #90762
Odpověď od Bong
Moderátor
A jakou komponentu pro sociální síť používáte? Ta podobné funkce nenabízí? Nebo se snažíte vytvořit něco podobného jen z Joomly?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. bře 2012 16:03 #90769
Odpověď od Andrea
Uživatel
Asi som sa nevyjadrila moc šťastne...pod sociálnou stránkou nemyslím, že to bude niečo ako FB, twitter a pod, proste to bude stránka, ktorá bude stáť hlavne na užívateľoch a ich "kecaní" na fóre a pridávaní článkov, ktoré majú mať už spomenuté atribúty - proste potrebujem mať tie články učesané, šablónovité. používam iba joomlu a community builder a kunena forum

03. bře 2012 16:07 #90770
Odpověď od Andrea
Uživatel
pre ľudí, čo možno hľadajú podobné riešenie.. myslím, že som ho našla ... volá sa K2 getk2.org/

03. bře 2012 17:25 #90775
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
nebo "možná" ještě lepší řešení je ZOO :) Co do flexibility určitě.

Powered by Fórum