Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přístup do části stránek pomocí bezpečnostníhokódu

27. úno 2012 15:06 - 27. úno 2012 15:06 #90512
Ahoj,

řeším problém, kdy mám na stránkách sekci (položku menu), kterou nechci, aby byla přístupná pro běžné registrované uživatele. Vytvořil jsem si novou skupinu, úroveň přístupu a nastavil přístup u položky menu. Toto mi funguje, ale problém je v tom, že musím ručně zařazovat všechny uživatele do dané skupiny. Existuje nějaký modul, který by umožňoval zařazení do vybrané skupiny po zadání nějakého bezpečnostního kódu? Vycházím z toho, že takto jsou například řešené eLearningy, kdy mám vygenerovaný kód, který když zadám do systému, tak se mi zpřístupní vybrané kurzy. Případně mohu použít jiné praktické řešení, pokud existuje. Snažil jsem se něco najít, ale zatím bez úspěchu. Děkuji za případnou pomoc.

Lukáš

27. úno 2012 15:22 - 27. úno 2012 15:25 #90513
Odpověď od Bong
Moderátor
Možná jsem to z vašeho textu špatně pochopil, ale v J2.5 můžete použít ve Správci uživatelů - Dávkové zpracování vybraných uživatelů. Zařazení vybraných uživatelů do určité skupiny je pak rychlé.

Pak ještě můžete použít pro zjednodušení třeba ContentPassword, se kterým článek schováte za samostatné heslo...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. úno 2012 15:35 #90514
Odpověď od Lukas
Uživatel
O této možnosti vím, ale řešení mi nevyhovuje, protože bych musel uživatele do skupiny zařazovat sám (je to se zpožděním a musím vědět, jaký to je uživatel).

Powered by Fórum