Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

kksou Google Weather - vypisuje chybu

22. úno 2012 12:47 #90212
kksou Google Weather - vypisuje chybu od Milo Zito
Uživatel
Zdravím, poradí mi někdo proč se mi místo modulu kksou Google Weather zobrazuje tato hláška?
Code:
Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/www/targieu.pl/subdomeny/www/modules/mod_kksouGoogleWeather/mod_kksouGoogleWeather_libclass.php on line 144

22. úno 2012 13:00 #90213
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Obratte se na svuj hosting. Tahle chyba znamena rozdilne nastaveni direktiv nez pozaduje rozsireni, ktere jste instaloval.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

22. úno 2012 13:04 #90214
Odpověď od Bart
Moderátor
Modul vyžaduje mít zapnutou PHP direktivu CURL. Obraťte se podporu webhostingu.

22. úno 2012 20:59 #90231
Odpověď od Milo Zito
Uživatel
Dík za nakopnutí, cUrl jsem zapnul v php.ini.

Ale ještě jeden menší problém, Diakritika textu v modulu je špatná, ne ten co přijímá data od Google, ale text v modulu. Všechny soubory týkající se modulu mají utf-8. Přikládám screen.
Přílohy:

22. úno 2012 21:04 #90232
Odpověď od David
Nováček
Zkontrolujte kódování jazykového souboru. Optimálně např. v PSPAD.

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

22. úno 2012 22:49 #90233
Odpověď od Milo Zito
Uživatel
Pokud nejsem už z toho total zmatený, tak tento modul jazykový soubor nemá, text ENG má v mod_kksouGoogleWeather.xml . Kódování <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> .

Změny textu ukládá do dat. tabulky _modules , ta má kódování jako ostatní, tj. utf8_general_ci.

Powered by Fórum