Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

odstranění index.php z adresy

02. úno 2012 19:21 #88617
odstranění index.php z adresy od zeroo
Uživatel
Dobrý den,

jsem s Joomlou začátečník a nevím jak se zbavit celkem nepříjemné skutečnosti, že se mi v každé adrese objevuje index.php ( www.neco.cz/index.php/zabava ) Byl bych rád, když by se samotný index nezobrazoval v každé adrese.

Jak je toho možné docílit?

Verze joomly: Joomla! 2.5.1 Stable [ Ember ] 2-Feb-2012 14:00 GMT
Hostuji u Savana.cz

Díky za odpověď

02. úno 2012 19:30 #88618
Odpověď od Bong
Moderátor
Globální nastavení

Nastavení SEO

URL přátelské k vyhledávačům Ano
Použít přepis URL Ano
Přidat k URL příponu Ne

Dále postupujte podle návodu v bublinové nápovědě na Použít přepis URL.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

05. úno 2012 00:18 #88695
Odpověď od Draho
Začátečník

zeroo napsal: Dobrý den,

jsem s Joomlou začátečník a nevím jak se zbavit celkem nepříjemné skutečnosti, že se mi v každé adrese objevuje index.php ( www.neco.cz/index.php/zabava ) Byl bych rád, když by se samotný index nezobrazoval v každé adrese.

Jak je toho možné docílit?

Verze joomly: Joomla! 2.5.1 Stable [ Ember ] 2-Feb-2012 14:00 GMT
Hostuji u Savana.cz

Díky za odpověď



Mám stejný problém. Hostuji u Wedosu. Nevím jak zapnout Appache Rewrite Module.
Díky za radu.

05. úno 2012 00:31 #88696
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
U Wedosu stačí pouze od souboru htaccess napsat:
Code:
########## Begin - Joomla! core SEF Section # RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}] # # If the requested path and file is not /index.php and the request # has not already been internally rewritten to the index.php script RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php # and the request is for root, or for an extensionless URL, or the # requested URL ends with one of the listed extensions RewriteCond %{REQUEST_URI} (/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|raw))$ [NC] # and the requested path and file doesn't directly match a physical file RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f # and the requested path and file doesn't directly match a physical folder RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d # internally rewrite the request to the index.php script RewriteRule .* index.php [L] # ########## End - Joomla! core SEF Section
Poděkovali: Draho

05. úno 2012 13:15 - 05. úno 2012 13:18 #88708
Odpověď od Fil
Uživatel
Upřímně, na index.php v URL adrese nevidím zas tak moc špatného. Pokud však chcete mít URL adresy přesně podle svých představ a získat ještě další SEF a SEO nástroje, tak si nainstalujte a nastavte SEO/SEF komponentu. V adresáři rozšíření pro joomlu jich je velké množství, tkaže máte z čeho vybírat. Já osobně bych doporučoval sh404SEF, nebo Artio SEF - což je česká firma čili podpoříte českou firmu, nikoli nějaké indy nebo angličany...

Artio SEF myslím existuje i v nekomerční verzi, takže si ji můžete vyzkoušet a pak třeba koupit za pár desítek euro verzi plnou. Dokoupit k tomu můžete i pluginy například plugin pro Virtuemart (eshop) atd, takže do budoucna je to dobrá investice, pokud zamýšlíte web dále rozvíjet a zlepšovat.

www.artio.net/cz/e-shop/joomsef (nebojte, nemám žádné provize, doporučuji jen na základě svých zkušeností)

Creative Webdesign - Tvoříme weby a shopy díky Joomle! ... už od jejího počátku

05. úno 2012 13:32 #88710
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Proc by instaloval dalsi rozsireni, kdyz to umi Joomla defaultne? Pokud mu jde pouze o odstraneni index.php, tak na to nepotrebuje nic dalsi instalovat.

Powered by Fórum