Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla 2.5 - nejde nahrat na server

30. led 2012 16:35 #88405
Dobry den,
pouzival jsem Joomla 1.7 , opravdu snadna instalace vsechno v poradku, proto jsem se zarazil kdyz jsem si stahl novou verzi a chtel ji nahrat na server, nekolikrat jsem se pokusil dostat data na server, ale opakovane to skoro nakonci vyodilo chybu, ze nemam potrebna opravneni atd. zkusil jsem nahravat soubor po souboru, slozku po slozce a zjistil jsem ze problem je ve slozce templates

Nevite nekdo proc tenhle problem vznika? znemoznuje mi to bezproblemovou instalaci, pokusil jsem se nainstalovat joomlu i bez dat ze slozky templates ale to po uspesnem nainstalovani napise No configuration file found and no installation code available. Exiting...

30. led 2012 16:43 #88407
Odpověď od Ondřej Hlaváč
Začátečník
Jde o problém s právy. Typicky je totiž na spousta hostinzích FTP uživatel jiný, než pod kterým běží webový server. Když pak přes zázemí Joomly něco nahrajete/změnít (ve vašem případě pravděpodobně něco v šabloně), nebudete mít k tomu již přes FTP právo.
Jaké je tedy řešení. Zkusit aktualizovat přes web (z Joomly). Některé webhostingové společnosti také mají v zázemí funkci "Zresetovat oprávnění". Pokud tomu tak není, tak pak je potřeba o zresetování požádat jejich podporu.
Doufám, že jsem se se svým odhadem problému trefil.

30. led 2012 16:43 - 30. led 2012 16:44 #88408
Odpověď od Bong
Moderátor
Kdepak hostujete a čím to kopírujete? Čistá instalace, nebo chcete aktualizovat 1.7?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. led 2012 16:53 #88412
Odpověď od cunk
Uživatel
hostuji na hosting-zdarma.cz

pokousim se nahrat cistou instalaci, stylem ze jsem si stahl zip soubor ktery si v pc rozbalim, a obsah se pokousim se jej nahrat na server. zkousel jsem to i pres ftp klienta Filezilla, ale ani to nepomohlo (pokousel jsem se nastavit prava vse jsem povolil a porad stejny problem

30. led 2012 17:16 #88422
Odpověď od Ondřej Hlaváč
Začátečník
Tak to jsem se tedy netrefil. Pokud to nahráváte na čistý server, tak moje předchozí odůvodnění samozřejmě neplatí. Pak už mě tedy napadá je nahrát tam ZIP a zkusit použít nástroj jako třeba www.phoca.cz/phoca-server-unzip , ale je to ode mě už jen střelba do vzduchu. To, že při uploadování Joomlu vypadne FTP klient, se občas stává, ale pokud to děláte po adresářích, tak se cíle většinou doberete.

30. led 2012 18:41 #88440
Odpověď od Bong
Moderátor
Já myslím, že jste se naopak trefil. Nahrát ZIP a rozbalit je řešení.

Viz. www.joomlaportal.cz/index.php/forum/38-p...vat-jooomla-15#78499

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum