Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Image compress pro J!2.5 – jak na to?

19. dub 2021 23:01 #144220
Image compress pro J!2.5 – jak na to? od MaK.
Zkušený uživatel
Ahoj, poradíte prosím nějaký kompresor na obrázky pro J!2.5? V extensions už asi nic nenajdu, vše je pro J!3+. Potřebuju trochu zmáčknout fotogalerku, aktuálně mi Phocagallery na jednom webu zabírá asi 8,5 GB.

Používáte / používali jste něco?

Dík, MaK.

--- -- -

20. dub 2021 15:05 #144221
Odpověď od Cony
Moderátor
Nebude nejjednodušší vše stáhnout a prohnat nějakou dávkovou konverzí (XnView, Irfanview)?

20. dub 2021 15:53 #144222
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za tip, Cony, to jsem taky zvažoval, jen si nejsem jist, zda by nedošlo k nějaké změně souborů (kromě velikosti) a taky – jestli by se to zvládlo zrealizovat dávkově komplet, tedy zase správně poskládat s cestou zpět – adresář/podadresář/poadresář/soubor.jpg

Cony napsal: Nebude nejjednodušší vše stáhnout a prohnat nějakou dávkovou konverzí (XnView, Irfanview)?


--- -- -

20. dub 2021 16:44 #144223
Odpověď od Bong
Moderátor
Dávky pracují se soubory včetně podsložek (pokud je povoleno), k jediným změnám, ke kterým dojde jsou ty, které povolíte....
tedy alespoň co znám o IrfanView.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: MaK.

20. dub 2021 17:13 #144224
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

aktuálně mi Phocagallery na jednom webu zabírá asi 8,5 GB


Tak to je ještě dobré :)
U nás mají na eshopech klienti velikosti kolem 50-80 GB

Používám na to Adobe PhotoLight a naprogramovaný script

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: MaK.

20. dub 2021 18:02 #144225
Odpověď od Cony
Moderátor

MaK. napsal: ... jen si nejsem jist, zda by nedošlo k nějaké změně souborů (kromě velikosti) a taky – jestli by se to zvládlo zrealizovat dávkově komplet, tedy zase správně poskládat s cestou zpět – adresář/podadresář/poadresář/soubor.jpg

Je to o nastavení, ale oba ty programy to umí bez změn v názvech i v podadresářích.
XnView mi přijde uživatelsky příjemnější, při puštění konverze na hodně souborech (tím myslím desetitisíce) mu ale docházel dech.
IrfanView má možnost spustit konverzi z příkazové řádky a je pak rychlejší - chce si to ale odzkoušet, že jsou parametry ok.

Rudolf napsal: U nás mají na eshopech klienti velikosti kolem 50-80 GB

Taky se mně jeden zákazník ptal, jaktože se mu nedělají náhledy obrázků, když tam nahrál ty obrázky ve formátu Photoshop (1 soubor cca 30-50MB) :)
Poděkovali: MaK.

Powered by Fórum