Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

VM - zamíchaní zákazníci

29. srp 2018 14:20 #136921
VM - zamíchaní zákazníci od ma®vays
Návštěvník
Ahoj. Řeším urgentně problém. Kdysi dávno jsem klientův český eshop zkopíroval a vytvořil z něj slovenský. A teď po letech se nám začala stávat taková nepříjemná věc, že když se zaregistruje nový zákazník a vytvoří objednávku, automaticky se mu do objednávky vloží jiní uživatelé z českého eshopu. Vypadá to, že jsem onehdá nevyčistil vše a někde mám an webu uložené pozůstatky českých klientů.

Netušíte kde a co?

29. srp 2018 14:38 #136923
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Zřejmě budu potřebovat najít, kde v databázi jsou uloženy fakturační a doručovací adresy . . . . a ty smazat podle ID

29. srp 2018 14:39 #136924
Odpověď od Cony
Moderátor
Nepíšeš jakej shop, ale zřejmě VM. Tipl bych, že v tabulce adres zůstaly adresy navazbené na ID uživatelů, které jsi smazal. Dnes se dostáváš do stavu, kdy ID nových uživatelů se dostává do oblasti těchto starých ID, proto, když si někdo vytvoří účet, automaticky se mu přiřadí adresa některého z půvopdních uživatelů. Jediné řešení bude jít do MySQL a tabulku adres šikovně promazat...
Poděkovali: ma®vays

29. srp 2018 14:52 #136926
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
A dělá to pouze v případě, když si teď zaregistruju nový =učet. Objednávka bez registrace je v pořádku. pouze pokud jsem přihlášený a objednávám, tak mi to vytahuje adresy zřejmě ze starého čekého eshopu, zřejmě na základě ID uživatele.

29. srp 2018 15:46 #136927
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Díky CONY. Tohle jsem tušil, jen sem to potřeboval potvrdit. Hledal jsem hledal a našel "_virtuemart_userinfos"
Podle ID jsem smazal všechny "nadtím" . . .

Otázkou je, co se stane, kdybych smazal všechny. Jde mi o všechny z dnešního dne, které jsou pomíhané. ty objednávky mají v podstatě z kontaktů tím pádem správně jen to, co je zadáno v joomle? Jako že ID na opravdového uživatele? Čili v objednávce je správně jen email? :)

Jde mi o to, jak napravit chyby, které se mohly stát v minulosti a bez povšimnutí zůstaly zapomenuty.

29. srp 2018 17:00 #136930
Odpověď od Cony
Moderátor
Nevím z hlavy jak se ty tabulky jmenují, ale tuším, že je tam ještě jedna s adresama. Není v tom users_info nějaký časový údaj vložení? Podle toho by se dali promazat ty starý...

Údaje jsou uložené přímo v objednávce (tabulka ...orders nebo tak nějak), s tím to tedy nesouvisí. Pokud smažeš vše, uživatelé ztratí adresář. S příchodem GDPR jeden můj klient prostě smazal všechny zákazníky a bylo :)

Powered by Fórum