Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Problém s menu

06. zář 2016 17:31 #128264
Problém s menu od Radim
Uživatel
Zdravím,
řešíme na webu menší problém s menu, na anglické verzi se nám menu rozházelo, protože tam byly moc
dlouhé názvy hlavních položek, a tak jsem menu zvětšil o 15% a vše je ok (v css: width: 115%;)
Problém je že se nám rozšířilo i české menu, potřeboval bych aby se na něm změna neprojevila.

Nejlépe kdyby to šlo bez přímého zásahu do css souboru, třeba přes nějaký plugin, nebo nevím jestli má na to joomla přímo nějaký nástroj.. Pro mnohé zde to bude určitě jednoduché, já s Joomlou mám zkušenosti jen několik týdnů.

Díky moc za pomoc.
Verze Joomly: 2.5.19

06. zář 2016 18:54 #128265
Odpověď od Cony
Moderátor
Za prvé si aktualizujte Joomlu na 2.5.28 + plus opravu z loňska - koledujete si o hack.

Pokud se už hrabete v šabloně CSS, šáněte si i do index.php tamtéž a do značky body si přidejte třídu dle aktuálního jazyku - něco jako
Code:
<body class="lang-<?php echo $this->language; ?>">

08. zář 2016 00:11 #128270
Odpověď od Radim
Uživatel
Nějak jsem nepochopil co ten odkaz má dělat, můžete to prosím více rozvést:
Jak zjistím třídu do které jazyk spadá? V menu jsem to nenašel.

Zjistil jsem že v Joomle lze nastavit vlastní styl pro každou položku menu, nejlepší by bylo nastavit pouze ten parametr width 115% pro to konkrétní menu. Nevím jestli to joomla umožňuje.
Díky

08. zář 2016 09:49 #128274
Odpověď od Cony
Moderátor
Kód co jsem psal dáte do index.php šablony. V CSS šablony pak můžete pro konkrétní jazyk stylovat takto
Code:
body.lang-en-gb #mojemenu { ... }
Jazyk v Joomle do žádné třídy CSS nespadá, tímto si tu třídu nadefinujete. S menu to nemá co dělat. Pokud si v položce menu nadefiniujete CSS třídu odkazu, nebo v modulu CSS třídu modulu můžete si pak v CSS souboru definovat styly pro tuto třídu.

Powered by Fórum