Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

phoca gallery - konec picasa

15. úno 2016 20:34 #125832
phoca gallery - konec picasa od vejvik
Začátečník
Zdravím po delší době,

včera jsem si na netu přečetl, že v březnu definitivně začne google vypínat picasu. A teď dotaz, co s mojí galerií. Moje stránky je jedna velká foto galerie udělane z phoca gallery, pres 600 alb a mnoho fotek, mám se teď nějak bát, nebo co udělat, aby mi vše fungovalo jako teď až vypnou picasu. Díky za osvětu a případné rady.
Martin

15. úno 2016 20:47 #125833
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud máte fotky v Phoca Gallery na vašem webu, pak problém nevidím.
Jestli ale fotky jsou na Picasa a v Phoca Gallery je pouze zobrazujete, pak vás čeká pravděpodobně přesun...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. úno 2016 20:56 #125834
Odpověď od vejvik
Začátečník
ano všechny fotky mám na webu na picase a phoca jen zobrazuje, tak jen otázka přesun kam? co dělat aby vše zůstalo funkční
díky

15. úno 2016 21:38 #125835
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Na fotky ma google novou aplikaci fotky nebo jak se ot jmenuje. Nejsem si jisty, ale mely by se tam prevadet i fotky z picassy. Najdi si to.

15. úno 2016 23:23 #125841
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

zde: developers.google.com/picasa-web/ - co se týče API, píšou, že nebudou fungovat jen některý funkce.

Momentálně je to tak, že když se vytvoří nové Album v Google Photos, toto album nejde exportovat, protože nemá ID a není veřejné, pokud si ale člověk otevře Picasu, může album vytvořené v Google Photos zveřejnit a tím pádem jde i exoportovat.

Fotky, co jsem měl v Google Plus a Picase, tak se automaticky zobrazují v Google Photos a je možné je exportovat. Fotky a Alba, co jsem nyní přidal do Google Photos, jdou taky exportovat, ale pouze pokud se album zveřejní v Picase.

www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-c...ogle-plus-web-albums

Tedy, v podstatě se čeká na to:

a) jestli Google Photos budou mít podobné API jako Picasa a Google Plus
b) nebo jestli Picasa pojede dál

Pokud by neplatilo a), a platilo by b) (jakože to vypadá, že api pojede), dalo by se s Google Photos pracovat a zapínat zveřejnění v Picase. Ale stát se může vše, může se taky stát, že Google Photos nebudou mít API pro export/import a že webové rohraní pro Picasu přestane fungovat. V takovém případě se bude muset asi přesunovat.

Já zatím nevím, asi nikdo zatím neví, takže prostě musíme počkat.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. úno 2016 23:11 #125867
Odpověď od vejvik
Začátečník
Uf, odpověď od H13 si čtu poněkolikáte a přesto netuším oč přesně jde, ale pochopil jsem, prostě čekat jak to dopadne.
Myslel jsem, že bych dal fotky na web, tak jsem vše z Picasy stahnul, ale ouha, fotek je přes 12GB a můj webhosting má jen 10GB, to bych musel někam jinam (víc GB u současného je již pro mne drahé), ale ani to netuším jak bych udělal.

díky za info, zkrátka budu čekat, jak to celé dopadne a jak vy chytří v případě změny vymyslíte co s tím a poradíte nám laikům

díky, Martin

Powered by Fórum