Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 2.5.8 - zobrazování webu na telefonu

15. lis 2015 21:20 #124557
Dobrý den,
spravuji web www.dumchleba.cz na systému Joomla 2.5.8 a web se vůbec nezobrazí na mobilním telefonu. Přehodí to na nějaký pochybný web f1fatt3loadz.ru. Nevíte o nějakém free pluginu či modulu díky kterého by se správně web zobrazoval? Moje další weby na Joomle 1.5 a 3.4.3 se zobrazují na telefonech správně.

Děkuji za případné rady

15. lis 2015 22:48 #124558
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Filipe,

řekl bych, že máš nakoplý web. Visí na něm zřejmě škodlivý skript - vir, který přesměrování řídí. Doporučuju pročistit web, zkus celý web stáhnout přes FTP a projet antivirem, případně oslov webhosting a popros je, aby ti pomohli odhalit soubor, který přesměrování způsobuje. Ten pak smaž (předtím samozřejmě zálohuj).

Vypadá to na nějaký ruský vir, možná jako anonymizér, viz www.site2unblock.com/proxy/f1fatt3loadz.ru
lists.clean-mx.com/pipermail/viruswatch/20140304/143769.html

Je možné, že máš bezpečnostní díru v nějaké komponentě, pluginu, modulu, a škodlivý kód se pak třeba zase objeví znovu.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Filip Fober

16. lis 2015 14:48 #124561
Odpověď od Filip Fober
Uživatel
Moc děkuji za radu. Napadlo mě, že by to mohlo být nějakým "bordelem" na webu. Projel jsem to anitivirem a našlo to dva infikované soubory admcache.php a mod_add.php. Tak jsem je smazal.

16. lis 2015 15:00 #124562
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Rádo se stalo, ale mobilní web zatím nejede, pokud dobře koukám. Na FTP jsi ty soubory smázl taky? Je možné, že je tam další bordel, který antivir nenašel.

Ty články "Ukrajina a Rusko bez sirotků!" jsou na webu správně - v azbuce?

MaK.

--- -- -

17. lis 2015 08:52 - 17. lis 2015 08:53 #124583
Odpověď od Bong
Moderátor
To, že smáznete něco, co vám připadá jako vadné, nic neřeší. Nějak se tam útočník musel dostat, většinou má i pořád otevřená zadní vrátka.

Web je třeba vyčistit, kompletně aktualizovat, změnit všechna hesla a přístupy, zabezpečit, viz.: www.bongovo.cz/joomla/40-jak-zachranit-hacknutou-joomlu

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. lis 2015 09:52 #124585
Odpověď od Filip Fober
Uživatel
Ano bohužel mobilní verze nejede. Infikované soubory jsem samozřejmě smazal na FTP a znovu to celé projel a můj anitivir (NOD32) už nic nenašel. Zkusím kontaktovat webhosting s prosbou o identifikaci příčiny přesměrování.

Jinak ano, azbuka tam patří. Je to vícejazyčný web a některé videa jsou pouze v azbuce i na české verzi webu.

Powered by Fórum