Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak vložit správný link

11. lis 2015 12:03 #124500
Jak vložit správný link od Radka
Uživatel
Jak prosím vložit správný link do textu v článku, aby se mi to provázalo s prezentací v pdf uloženou ve složce správce médií? Kde dělám chybu? Kliknu a označím text v článku, u kterého chci, aby se mi na stránkách otevřela v novém okně prezentace v pdfku, tu mám uloženou ve složce správce médií, link (jeho cestu) vyťukám ručně...např. images/Konference/Hute2015/Prezentace/Toman.pdf a když pak dám vložit link něco to udělá, ale když se pak podívám na stránky tak mi do nenajde.....prosím o pomoc, verzi jommly mám 2.5.28
Děkuji moc za odpověď.

11. lis 2015 14:08 - 11. lis 2015 14:09 #124504
Odpověď od Bong
Moderátor
Při vytváření složek a názvů souborů používejte vždy malé písmena, ušetříte si starosti. V odkazu můžete použít relativní cestu, například:
Code:
images/Konference/Hute2015/Prezentace/Toman.pdf
nebo absolutní:
Code:
http://www.vasedomena.cz/images/Konference/Hute2015/Prezentace/Toman.pdf

Ta absolutní bude fungovat vždy (pokud je správná, soubor je přístupný a existuje). U relativní to tak být nemusí, záleží jak jste "zahrabaná" ve struktuře. Třeba stačí na začátek umístit zpětné lomítko / nebo s tečkami ../, atd.

Případně dejte odkaz na stránku s chybou.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. lis 2015 09:12 #124519
Odpověď od Radka
Uživatel
Děkuji moc, ale stále mne to zlobí i když jsem zadala adresu absolutní tak mě to nechce fungovat....posílám odkaz na stránku..... rceia.cz/cs/images/Konference/Hute2015/P...0_prezentace_ppt.pdf

Děkuji za radu, ještě dělám možná chybu v tom že označím celou větu nebo je to v pořádku?

12. lis 2015 10:46 #124520
Odpověď od Bong
Moderátor
Ono to nezlobí, ono to hlásí chybu 440. Tedy tam nic takového nemáte. Podívejte se, že například odkaz na DOC soubor funguje:
Code:
http://www.rceia.cz/images/Konference/Hute2015/cirkular_cervenec_2015.doc

Ale vaše PDF ne. Buď tam soubor nemáte, nebo má jiný název, nebo je tam nějak "blbě" nahrán.
Upravte složitý název Toman_Trojanovice_20150910_prezentace_ppt.pdf na něco jednoduchého, třeba test.pdf, nahrajte na web do složky images/Konference/Hute2015/ a zkuste odkaz:
www.rceia.cz/images/Konference/Hute2015/test.pdf

PS.: jak vůbec pracujete se soubory a složkami? Nahráváte a vytváříte pomocí Joomly, nebo se v tom vrtáte přes FTP?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. lis 2015 11:04 #124521
Odpověď od Radka
Uživatel
Děkuji moc, upravím složité názvy pdf souborů na jednodušší a znovu je tam navkládán přes joomlu pře správce médií do správné složky médiíí a uvidím jak se mi podaří, jinak se ještě ozvu,děkuji moc

12. lis 2015 11:22 #124522
Odpověď od Radka
Uživatel
A ještě dotaz je dobré dělat v joomle v prohlížeci mozzila nebo v internet explorer nebo na to nemá vliv?

Powered by Fórum