Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s administrací!

20. bře 2015 21:08 #121037
Problém s administrací! od Markéta
Uživatel
Zdravím všechny a prosím o radu. Posledních pár dní se mi objevuje pořád stejný problém v administraci a už z toho šílím...
Mám nastavená práva jako SuperUser. Když něco vytvořím nebo udělám nějakou změnu, tak mi to někdy provede, někdy mě to vyhodí z administrace a změny neuloží. Pak se přihlásím znovu a buď to funguje chvíli normálně, nebo se objeví nějaká chyba - 75, 382, 173, 185 a další, které nemám ani zapsané. Koukala jsem na nastavení práv pro uživatele v systémových informacích a u většiny je v pravém ověřovacím sloupci ikona zamčeno. Zkoušela jsem změnu nastavení na "zděděno", ale žádná změna.
Bohužel do administrace nemám přístup jen já, takže nevím kdo tam co změnil...
Poradíte mi kde hledat, jak odhalit chybu?
Moc děkuju.

21. bře 2015 12:41 - 21. bře 2015 12:42 #121038
Odpověď od Bong
Moderátor
Dle čeho soudíte, že je problém ve změně nastavení oprávnění? Když se opravdu změní práva tak situace: "jednou to jde a pak zase ne" nemůže nastat. Také se vám nebudou objevovat chybová hlášení. Nemůžete jen tak něco zkoušet "jestli se to neopraví", musíte najít příčinu problému a tuto odstranit, nikoli důsledek.

Jak ty chyby zní nezkráceně? To je docela podstatné...
Nezměnilo se něco na hostingu? Nemá nějaké problémy?
Nemáte třeba vyčerpaný prostor volného místa pro složky a soubory? Případně pro databázi? Podobné příznaky se při tomto objevují...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. bře 2015 12:57 #121039
Odpověď od Markéta
Uživatel
Co se týká hostingu - obsazené místo 22%, přenesená data 10%, ale počet souborů je nějak vysoký 89% (cca 22.000), to se mi zdá hodně, ten web není nijak složitý. Objevila jsem i další nastavení ftp o kterém nevím, je možné, že se mi tam někdo naboural.
Chybovou hlášku si přesně nepamatuji, nezapsala jsem si ji, ale je ve smyslu "nemáte oprávnění přímého přístupu a v závorce číslo chyby". Teď se snažím přihlásit do administrace a nedaří se. Chybová hláška je "Poslední požadavek byl zamítnut, protože obsahoval neplatný bezpečnostní­ klÃíč. Obnovte prosím stránku a zkuste to znovu."
Už jsem psala dotaz i na hosting, zatím nemám odpověď.

Jeden stupidní dotaz - ve složce tmp jsou dočasné soubory, které můžu smazat?

21. bře 2015 13:27 - 21. bře 2015 13:35 #121043
Odpověď od Bong
Moderátor
Ano. Složku TMP, ale i například složku CACHE (kromě souborů index.html) můžete vymazat přes FTP. Pak by vám to teoreticky alespoň na chvíli mohlo fungovat.

EDIT Jaký je váš hosting?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. bře 2015 13:45 #121044
Odpověď od Markéta
Uživatel
free u Endory

21. bře 2015 13:52 #121045
Odpověď od Markéta
Uživatel
Objevila se mi další chybová hlaška, tak ji můžu vypsat přesně: Nemáte oprávnění použít k přímému přístupu na stránky tento odkaz (#192).

Powered by Fórum