Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zmizení icon v administraci

18. úno 2015 04:07 #120261
Zmizení icon v administraci od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Ahoj, nemáte někdo s tím to problémem nějakou zkušenost. Pracuji v J.2.5.8 Když jsem zapínal recaptha v globalním nastavení, tak došlo k zmizení systémových icon Joomly. Děkuji za radu.

18. úno 2015 06:49 #120262
Odpověď od Bong
Moderátor
Pro začátek bych obnovil web ze zálohy a neprodleně aktualizoval na poslední verzi Joomla 2.5.28. V té vaší historické můžete zrovna captcha zapínat jak chcete, ale fungovat nebude ani omylem.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. úno 2015 10:54 - 18. úno 2015 10:55 #120266
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
Zálohu mám, ale nechci přijít o 4 dny práce. Verzi 2.5.8. tam právě mám a nemyslím, že není stabilní. Recaptha by měla na ní fungovat. Potřeboval bych radu,jak vyřešit tento problém v databázi. Díky.

18. úno 2015 14:45 #120273
Odpověď od Bong
Moderátor
Takže zálohu sice máte, ale nepoužitelnou, takže nemáte :-).

Joomla 2.5.8 je děravá jak řešeto, plná chyb. Však také byla vydána před 3 roky. Právě podobné chyby mizení menu v administraci se tehdy vyskytovaly. Captcha vám tam chodit nebude, protože se změnila její konfigurace (je provozována na jiné URL) a vaše verze Joomly tyto změny nezná.

Pokud chcete aby to fungovalo, musíte udržovat Joomlu aktuální. Stejně tak když se chcete ptát na rady je těžké něco řešit, když se může jednat jen o obecnou chybu ve staré verzi...

Ty systémové ikony myslíte na úvodní stránce administrace? Je to modul. hledejte tedy v modulech administrace, zda nedošlo k vypnutí, atd.

Ale v každém případě aktualizujte Joomlu a všechna nainstalovaná rozšíření...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. úno 2015 14:54 #120275
Odpověď od Jan Kedvis
Zkušený uživatel
U mě jde spíš o zvyk a pak o to, že mám hodně rozšíření pro 2.5.8. Nevíte náhodou co by to mohlo být za modul, který vypne všechny icony najednou? Dočetl jsem se, že je to problém v databázi, ale zatím jsem ještě nenašel řešení. I tak děkuji za ochotu.

18. úno 2015 15:19 - 18. úno 2015 15:22 #120277
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak polopaticky:

Spusťte phpMyAdmin ve vaší databázi srolujte až dolů, vyberte Zaškrtnout vše a z rozbalovací nabídky vedle volbu Zaškrtnuté: Opravit tabulku. Toto opakujte na případných dalších stránkách seznamu tabulek databáze.

Přejděte do Správce rozšíření: Kontrola databáze a zkontrolujte ji. Případné chyby opravte.

Přejděte v administraci Joomly do Správce modulů: Moduly - Správce a podívejte se na modul Quick Icons jestli je zapnutý. Případné chyby opravte.

V administraci Joomly zazálohujte stránky pomocí Akeeba Backup, nebo kompletní (a spolehlivou) zálohu vytvořte jinak

Přejděte do Komponenty - Aktualizace Joomly a aktualizujte na poslední verzi 2.5.28, pokud takovou volbu v administraci nenajdete, pak si stáhněte balíček Joomla_2.5.x_to_2.5.28-Stable-Patch_Package.zip a tento nainstalujte v administraci Joomly jako kterékoli jiné rozšíření. Vaše další rozšíření můžete zaktualizovat automaticky v nabídce Správce rozšíření: Aktualizace.

Vaše rozšíření nejsou napsána pro Joomlu 2.5.8 ale pro Joomlu 2.5.x, ale i tato aktualizujte! Nebo třeba váš Windows v PC provozujete bez aktualizací?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum