Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Phoca Gallery: Fatal error time

05. úno 2015 13:41 #120030
Zdravím (především H13), máme problém s Phoca Gallery (PG), v níž je cca 10 tis. obrázků o rozměru 640 x 480 (cca 700 alb = kategorií). Najednou nám nejde načíst stránka s obrázky v administraci (po kliknutí v komponentě PG na položku Obrázky). Zobrazená chyba:
Fatal error: Maximum execution time of 90 seconds exceeded in ....libraries/joomla/filesystem/file.php on line 531
Kód na řádku 531 daného souboru je:
return is_file(JPath::clean($file));

Parametry: Joomla 2.5.28, Phoca Gallery 3.2.8, hosting Wedos NoLimit Extra
Generování obrázku pro stránkování: Ano
Čistit náhledy: Ano
Povolit generování náhledů: Ano

Chtěl jsem se zeptat, co je potřeba udělat pro to, aby s tím "Maximum execution time of 90 seconds exceeded" už nebyl problém? Je možné něco nastavit ještě jinak? Děkuji předem velice.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

05. úno 2015 20:56 #120040
Odpověď od H13
Admin
Je potřeba zkontrolovat dva základní parametry (pokud je to problém v administraci)


1) hlavní - zda není zapnuta funkce čištění náhledů (mazání náhledů) - tato funkce automaticky kontroluje, zda např. neexistují náhledy, který ale v Phoca Gallery nejsou už použitý, pak se automaticky smažou - to je dobrej pomocník pro čištění disku, ale hodně hodně hodně náročnej na paměť - je dobrý ho mít vypnutej

2) vytváření náhledů - pokud jsou všechny náhledy udělány, je dobré tuto funkci vypnout - protože ona automaticky pořád kontroluje, zda má každý obrázek zapnuté náhledy - když je hodně obrázků a náhledy je potřeba vytvářet, dá se taky zapnout funkce vytváření náhledů podle stránkování, pak se kontrolují obrázky jen na stránce, což samozřejmě při 10 000 obrázcích významně šetří paměť

Místo 10.000 obrázků se kontroluje např. jen 100 (nebo dokonce jen 20)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cufe

05. úno 2015 21:59 #120043
Odpověď od Cufe
Admin
Zdravím a děkuji za odpověď.
Ad 1 - funkce čištění, jak jsem psal, byla zapnuta. Vypínám.
Ad 2 - Do galerie se neustále další obrázky přidávají (postup zvolen tento: Nahrání souborů skrze FTP na server, vytvoření kategorie, přiřazení kategorie ke složce na ftp, hromadné přidání obrázků v administraci). Je tedy doporučení (při takovém množství obrázků a neustálém novém přidávání dalších obrázků) vypnout vytváření náhledů a mít zapnutou jen funkci vytváření náhledu podle stránkování?
Chápu správně že vytváření náhledu podle stránkování vytvoří náhled jen v okamžiku, kdy některý návštěvník si zobrazí určitou galerii?
Je to i v případě (myšleno: vytvoří se náhledy dle stránkování), i když uživatelé koukají na náhledy obrázků v článcích skrze includovaný kód {.......} skrze plugin Phoca Gallery?

Děkuji za odpovědi.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

07. úno 2015 01:42 #120066
Odpověď od H13
Admin

Chápu správně že vytváření náhledu podle stránkování vytvoří náhled jen v okamžiku, kdy některý návštěvník si zobrazí určitou galerii? Je to i v případě (myšleno: vytvoří se náhledy dle stránkování), i když uživatelé koukají na náhledy obrázků v článcích skrze includovaný kód {.......} skrze plugin Phoca Gallery?


Ne, jde o administraci - stránkování v administraci - tedy, přidáš 1000 fotek, a nechceš aby se zkoumalo 1000 fotek najednou, tak tedy zapneš "náhledy podle stránkování" a v administraci dáš stránkování 100 obrázků na jednu stránku - klikneš na první stránku, vytvoří se prvních 100 náhledů, přejdeš na druhou stránku a vytvoří se dalších 100 náhledů.

Tedy, sice musíš 10x kliknout, ale po každý se prozkoumává a vytváří jen 100 náhledů - tedy z hlediska časovýho a "paměťovýho" máš vytváření náhledů pod kontrolou - když je moc obrázků, je lepší více klikat, ale mít to pod kontrolou a nezatěžovat tak server.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

07. úno 2015 10:34 #120068
Odpověď od Cufe
Admin
Děkuji za odpověď. Prosím, zašlete mi do PM číslo bankovního účtu. Chci Vám Honzo tímto poděkovat.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

19. úno 2015 11:18 #120293
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
V administraci obrázků mám nastaveno ukázat všechny obrázky.
Změnil jsem velikost nadhledů a zapomněl jsem vypnout automatické generování nadhledů. Teď když chci zobrazit obrázky hlásí to chybu
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 14480325 bytes) in /data/www/raketaci.cz/test.raketaci.cz/libraries/joomla/application/web.php on line 723

I když jsem vypnul generování nadhledů už se na obrázky nedostanu a nemohu upravit stránkování z adninistraci.

Nedá se to někde třeba z databázi změnit.

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.

Powered by Fórum