Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Submenu při responsivním zobrazení

13. led 2015 19:21 #119634
Submenu při responsivním zobrazení od Petr Vlček
Uživatel
Zdravím,
potřebuji poradit. Mám vytvořené stránky, šablona v Artisteeru, dále v Joomla 2,5 udělána multijazyčná verze. Při zobrazení na PC v Chromu, vše funguje jak má, ale při responsivním zobrazení na mobilním zařízení při kliknutí na menu, které obsahuje podmenu se toto podmenu nerozbalí a tudíž tyto stránky jsou pro uživatele mobilu a tabletu nedostupné. Hledal jsem toto nastavení v jednotlivých CSS souborech, ale nemůžu to najít. Pokud mi někdo může pomoci, který parametr toto nastavení ovlivňuje, budu rád. Zkoušel jsem to hledat i v již vytvořených tématech, ale nenašel jsem. Jde o stránky www.sttp.cz

14. led 2015 10:02 #119640
Odpověď od Jiří Král
Začátečník
To jsem řešil před nedávnem.
V Artisteeru v konfiguraci menu - možnosti podmenu - jsou nastavení pro responzivní úrovně, tlačítko pro menu atd...

14. led 2015 15:16 #119645
Odpověď od Petr Vlček
Uživatel

kralyk napsal: To jsem řešil před nedávnem.
V Artisteeru v konfiguraci menu - možnosti podmenu - jsou nastavení pro responzivní úrovně, tlačítko pro menu atd...

To je samozrejme moznost nicmene od te doby co jsem si v Artiszeeru vytvoril sablonu, jsem uz udelal v samotne Joomle mnoho dalsich uprav a take multijazycnou verzi webu. Nechci si pripustit ze bych musel zacit znova.
Spise me zajima jak to nastavit primo v tzv. souborech dablony. A ani nevim v kterem z tech souboru to najit a ktery parametr zmenit. Zkousel jsem to ladenim webu F12 v Chromu a potrebuji poradit. Dekuji

14. led 2015 20:50 - 14. led 2015 20:51 #119648
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
pvlcak:
Pokud je přijatelné rovnou rozbalení všech submenu (i místní - joomlaportálovské menu je tak uděláno), tak je nejjednodušší řešení v souboru ~/sttp_06/css/template.responsive.css zakomentovat na řádek č. 382. :
Code:
/* submenu position on hover */ .responsive .art-nav ul.art-hmenu ul { left: auto !important; right: auto !important; top: auto !important; bottom: auto !important; /* display: none !important; */ /* ř.382: při malém rozlišení zobrazeno/skryto */ position: relative !important; visibility: visible !important; }

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.
Poděkovali: Petr Vlček

14. led 2015 21:03 #119649
Odpověď od Petr Vlček
Uživatel
díky za radu, vyzkouším,
mimochodem na podobně vytvořeném webu www.modelaz-nehtu.eu to funguje bezvadně na kliknutí na hlavní pmenu se rozbaluje podmenu, na další kliknutí se zabalí

14. led 2015 21:14 #119650
Odpověď od Petr Vlček
Uživatel
supr rada, vyzkoušeno a funguje to, teď jen, jestli by byla rada na kliknutí rozbalit, po dalším kliknutím zabalit jak jsem psal v předchozím příspěvku a bylo by to úplně bezvadný

Powered by Fórum