Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Migrace Joomly 2.5 na jiný ser. -> nefunguje admin

07. led 2015 17:51 - 07. led 2015 17:57 #119543
Zdravím odborníky a prosím o pomoc.

Můj klient má web na joomle 2.5 se spoustou různých rozšíření a komponent, custom řešení od jiné firmy.

jedna z komponent je také JomSocial která ukončila podporu pro joomlu 2.5 a já jsem byl tedy požádán, abych aktualizoval na joomlu 3. To už jsem sice dělal ale vzhledem k velikosti celého portálu a množství komponent jsem si to neriskl přímo.

Migroval jsem tedy web na subdoménu vlastního hostingu, kde jsem plánoval provést update a testovat.

Po migraci jsem nastavil vše potřebé v configuration.php a v pořádku rozjel front-end. problém nastal, když jsem se chtěl přihlásit do adminu. Po zadání jména a hesla se zobrazí bílá stránka a já zkoušel hodně věcí ale nepřišel na to, proč. Co je kde špatně... Prosím o pomoc.

Login do administrace se zobrazí v pořádku.

Hosting běží u C4 kde joomla funguje bez problémů.

Co jsem už vyzkoušel?
- Console, requesty na server a nic dalšího nehlásí chybu. Co se requestů týče, tak vlastně ani žádné neprobehnou.
- Zapnout error reporitng na maximum -> stále prázdná stránka
- zapnout debug mode -> bez výsledku.
- vložit FTP údaje do configu -> bez výsledku
- měnit cookies doménu -> nic
- zapnout error reprting přímo v htaccess -> internal error - zřejmě není povoleno na serveru

zkoušel jsem toho víc, díval se po netu ale nenašel můj konkrétní případ. Napadlo mně, že to může způsobovat buď:

1) nějaká komponenta -> jak zjistím která?
2) Je potřeba na webhostingu zapnout nějakou PHP knihovnu, kterou využívá nějaká komponenta ->opět, jak zjístím jestli ano...
3) je někde uložena URL na původní web -> žádné redirecty neproběhnou, takže myslím, že ne...

Napadlo by něco někoho zvás ?

Děkuji :/

07. led 2015 18:04 #119544
Odpověď od Bong
Moderátor
ty bílé stránky po přesunu se nám tento týden množí.... začněte opravou viz.: www.joomlaportal.cz/forum/65-ostatni-dis...in-data-web-v#119530

Pak můžeme vymýělet dále.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. led 2015 11:40 - 08. led 2015 11:41 #119555
Odpověď od Bronislav
Uživatel
Děkuji za odpověď. Návod bohužel nezabral. Po přihlášení do adminu se objeví jen hláška:

Strict Standards: Non-static method JFTP::getInstance() should not be called statically in /data/www/xxx/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 417

ale to je zřejmě kvůli tomu, že mám zapnutý maximální výpis chyb. Jinak zůstane blank page. Nevím jestli jsem neudělal něco špatně, po kliknutí na start se zobrazí progress a potom tlačítko "Run the installer" které po kliknutí přesměruje na stránku: http://XX/installation/index.php

ale nezobrazí se žádný instalátor, zobrazí se místo toho hlavní strana, to nechápu. Jakoby tam joomla podstrčila home page.

08. led 2015 12:00 #119556
Odpověď od Bong
Moderátor
Přesunoval jste pomocí Akeeba Backup a kickstart.php? Něco jste při obnovování pomocí kickstart udělal špatně, třeba nesmazal složku installation.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. led 2015 12:09 - 08. led 2015 12:18 #119557
Odpověď od Bronislav
Uživatel
Stáhnul jsem pouze kickstart.php a joomla package.
Složka instalation na FTP není.

Ve výše uvdeném odkazu je v návodu stáhnout jen kickstart ...

ale jinak jsem postupoval, myslím, správně. Spíš ta joomla může být nějak v adminu nastavená, že nezobrazí obsah složky installation.


EDIT: Zdá se, že se instalátor ani nevytvoří. FTP navázáno je správně. Když se dostanu na krok "Run the installer" a refreshnu FTP strukturu, žádná složka tam není. To bude zřejmě problém.

08. led 2015 12:32 - 08. led 2015 12:33 #119558
Odpověď od Bong
Moderátor
Aha. Já vám správně nerozumněl. To je dobře. Žádný instalátor se spouštět nebude. Pokud jste postupoval podle odkazovaného návodu, tak to je jen návod jak opravit a zaktualiuzovat systémové soubory Joomly.

Jen rozbalit a ZIP s Joomlou a kickstart.php zase smazat.

- ideální totiž je. zazálohovat web pomocí Akeeba Backup
- zálohu překopírovat na nový web, přikopírovat kickstart.php
- spustit kickstart, rozbalit, spustit instalátor
- v dialozích vyplnit připojení k DB opravit cesty k TMP a LOGS, smazat složku installation

Pak to chodí bez problémů. Pokud jste to dělal jakkoli jinak, může kdykoli nastat chyba, která se projeví až nakonec.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum