Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Banner jako na seznam.cz

21. říj 2014 14:53 #118580
Banner jako na seznam.cz od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
Občas se na www.seznam.cz objeví když se stránka odroluje až dolů reklamní banner, nevíte někdo prosím o podobném modulu třeba i placeném?
Předem děkuji za případné info a přeji hezký den.

22. říj 2014 06:16 #118595
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
záleží na tom, kdy se má modul zobrazovat. pokud by to bylo cíleně na určitých stránkách, tak bych to řešil vlastním html modulem. Pokud jde o zobrazení náhodné reklamy náhodného inzerenta na určité stránce, pak by to chtělo nějaký modul, který to umí náhodně vybrat a zobrazit. Zde bych asi použil Widgetkit od Yootheme, kde je možnost náhodného výběru, vypnutí automatického přehrávání a vypnutí ovládacích prvků . . .takže se zobrazí náhodný slide s reklamou, který se nebude tát posunout ani spustit animace. u toho si nejsem jist, jestli je to i ve free verzi, já si ji platím.

22. říj 2014 17:04 - 22. říj 2014 18:34 #118606
Odpověď od H13
Admin
Taky jsem se na to díval, problém asi nebude zobrazovat to náhodně, to je otázka jednoho řádku v php, problém je spíš jak to udělat se všemi efekty (rozhostření, atd.) - to už bude asi javascript apod. Další problém je, že to seznam zobrazuje velmi náhodně, takže se to pořádně nedá ani prozkoumat, protože jak to chceš prozkoumat, tak už se to neobjeví - ovšem jíná by byla, kdyby to měli v opensource sekci: seznam.github.io/

:idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. říj 2014 18:15 #118607
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
no, záleží, jak to pán vlastně myslel. jestli mu šlo o umístění a zobrazování . . nebo o grafické zpracování. já to pochopil tak, že jde o zobrazování :)

22. říj 2014 22:28 #118609
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Předně děkuji za Vaše reakce a abych to upřesnil,nejde mi o grafické zpracování a ani o umístění modulu (to mi je jasné), ale jde mi o ten efekt, že když se doroluje na konec stránky, tak se ten banner začne odkrývat.

22. říj 2014 23:31 - 23. říj 2014 02:33 #118610
Odpověď od H13
Admin
Základ toho efektu je vlastně jednoduchej, viz:
www.phoca.cz/lab/bottom/

je to jenom něco fixovanýho na spodním okraji stránky, a postupně se to scrolováním otevře. Pak asi následuje nějakej javascript, kterej postupně rozostřuje pozadí.

EDIT:
Tak je to tak, že jsou dva obrázky, jeden normální a druhej rozostřenej (blur) a jakmile se pohybuje scrollbarem, postupně normální obrázek má čím dál menší průhlednost až nakonec překryje ten rozostřenej, viz:

www.phoca.cz/lab/bottom/

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Pavel

Powered by Fórum