Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart a Alias

13. čvn 2014 19:31 #116570
Virtuemart a Alias od Zdeněk Štěpánek
Uživatel
Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli je možné nějak nastavit ve Virtuemart 2.6.6, aby se aliasy v url negenerovaly s diakritikou. Přijde mi dost zvláštní, když nazvu produkt např. první produkt, abych měl v url první-produkt a ne prvni-produkt. Zadávat to ručně mi přijde hodně neefektivní, určitě to musí jít nějak nastavit.

Děkuji moc předem za odpověď.

13. čvn 2014 20:08 #116571
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Prozradite nam proc takový nesmysl chcete? Uz chci videt jak pak sem budete psat, ze zapasite s kompatibilitou ci odkazy. Mimochodem, do URL diakritika nepatri. A pokud si myslite, ze vam to pomuze u vyhledavacu, tak vezte, ze NE.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

13. čvn 2014 20:19 #116572
Odpověď od Zdeněk Štěpánek
Uživatel
Asi jste si špatně přečetl co jsem napsal. Já NECHCI diakritiku v url, ale když uložím produkt ve Virtuemart 2.6.6, tak se mi nesmyslně vytvoří diakrtika v aliasu, který se přenesu do url adresy také s diakritikou.

Uložím produkt můj první produkt v url mám můj-první-produkt. To NECHCI.

13. čvn 2014 20:49 #116573
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Ano spatne jsem si to precetl....

Dekuji za vasi PM zpravu.... Potesila me. Hodne stesti s resenim problemu.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

13. čvn 2014 20:56 #116574
Odpověď od Zdeněk Štěpánek
Uživatel
Už jsem to vyřešil prontíku. Naštěstí nejsem klikač v redakčním systému, který si nechá říkat Joomla expert :-)

13. čvn 2014 21:05 #116575
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
No vidite jak jste sikovny.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

Powered by Fórum