Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Menu-moduly sa nedajú vytvoriť ani editovať

08. kvě 2014 15:13 - 08. kvě 2014 15:17 #116012
Menu-moduly sa nedajú vytvoriť ani editovať od David Ursiny
Začátečník
Ahoj.
Po poslednom update Joomly, ktorý som musel robiť cez ftp, (lebo nemám zapisovatelné adresáre kôli nastaveniu práv na serveri) mi po kliknutí na modul (typ=menu) vyskočí error 500 (Error loading form file)
Nieje možné ani vytvoriť nový modul pre menu.
(update Joomly sa nedá urobiť z adresára, ale len tak, že pri kliknutí na link joomla update sa objaví možnosť updatovať cez ftp, kde sa zadávajú všetky prítupové údaje. Naposledy to prebehlo bez problémov, ale tentokrát sa niečo pokazilo, joomla je sice aktualna, ale s tými modulmi je dosť vážny problém)

Správca rozšírení: Preskúmať - v zozname sú len mod-default a defaultné šablony, ktoré nepoužívam. Po kliknutí na Preskúmať : Zlyhalo načítavanie XML súboru (všetkých xml k daným rozšíreniam)

Správca rozšírení: Výstrahy:

Dočasný adresár PHP nie je nastavený

Dočasný adresár PHP je adresár, ktorý PHP používa na odkladanie nahrávaných súborov ešte pred tým, ako k nim Joomla! môže pristupovať. Kým adresár nie je nastavený, zvyčajne to nie je problém. Ak máš problém s tým, že manifest súbory nie sú zisťované alebo nájdené, skús upraviť nastavenia v súbore php.ini a problém by mohol byť vyriešený.
Nemôžem zapisovať do dočasného adresára Joomla alebo adresár neexistuje
Do dočasného adresára systému Joomla sa nedá zapisovať alebo neexistuje, čo môže spôsobiť problémy počas nahrávania rozšírení do systému Joomla!. Ak máš problémy s nahrávaním rozšírení, skontroluj '/home/domena.com/htdocs/tmp' a zmeň oprávnenia na zápis a uvidíš, či táto zmena problém vyriešila.

Správca rozšírení: Kontrola databáz
obrázok: s2.postimg.org/ul3t1bo7t/Capture.jpg

Moc diki za akúkoľvek radu.

09. kvě 2014 06:06 - 09. kvě 2014 06:06 #116016
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel

Správca rozšírení: Výstrahy:

Dočasný adresár PHP nie je nastavený

Dočasný adresár PHP je adresár, ktorý PHP používa na odkladanie nahrávaných súborov ešte pred tým, ako k nim Joomla! môže pristupovať. Kým adresár nie je nastavený, zvyčajne to nie je problém. Ak máš problém s tým, že manifest súbory nie sú zisťované alebo nájdené, skús upraviť nastavenia v súbore php.ini a problém by mohol byť vyriešený.
Nemôžem zapisovať do dočasného adresára Joomla alebo adresár neexistuje
Do dočasného adresára systému Joomla sa nedá zapisovať alebo neexistuje, čo môže spôsobiť problémy počas nahrávania rozšírení do systému Joomla!. Ak máš problémy s nahrávaním rozšírení, skontroluj '/home/domena.com/htdocs/tmp' a zmeň oprávnenia na zápis a uvidíš, či táto zmena problém vyriešila.


1.Do súboru php.ini sa sa asi nedostaneš=kontaktovať podporu. 2. Cez FTP skúz zmeniť oprávnenia adresára tmp na 755 tak ako píše. Predchádzajúce update išli bez problémov ako píšeš - zmenilo sa niečo? Nemenil hosting niečo? napr. verziu php, úpravy v DB? Aký to je hosting? Ak poskytuje podporu Joomla mali by ti pomôcť.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

10. kvě 2014 16:32 #116028
Odpověď od David Ursiny
Začátečník
Predovšetkým vďaka za odpoveď.
Systémové informácie:
PHP beží na Linux totoro 3.8.13-gentoo #1 SMP Fri May 17 15:13:50 CEST 2013 x86_64
Verzia databázy 5.1.67-log
Kódovanie databázy utf8_general_ci
Verzia PHP 5.3.28-pl3-gentoo
Webový server Apache
PHP rozhranie WebServera apache2handler

nastavenia PHP:
Bezpečnostný režim Vyp.
Otvorené basedir /tmp:/usr/share/php:/home/slovakproducers/htdocs/
Zobrazovanie chýb Vyp.
Short Open Tags Zap.
Nahrávanie súborov Zap.
Magic Quotes Vyp.
Registrácia globálnych Vyp.
Výstup vyrovnávacej pamäte Zap.
Cesta na ukladanie session /tmp
Automatické spúštanie session 0
XML zapnuté Áno
Zlib zapnutá Áno
Natívny ZIP povolený Áno
Vypnuté funkcie proc_open,popen,apache_get_modules,apache_get_version,apache_getenv,apache_note,apache_setenv,disk_free_space,diskfreespace,dl,highlight_file,ini_alter,ini_restore,openlog,passthru,phpinfo,proc_nice,shell_exec,show_source,symlink,system
Mbstring zapnuté Áno
Dostupnosť Iconv Áno

Informácie o PHP sa mi nezobrazujú ...

No, práveže veľmi to nieje CMS friendly, ako je zrejmé aj z toho, že všetky adresáre sú nezapisovatelné, čiže musím mať zapnuté ftp kôli akejkoľvek inštalácii.
Všetky adresáre mám nastavené na 755, súbory na 644, ale ani pri zmene na 777 sa nič nezmenilo.
Aj keď zadám do admina zlé prihlasovacie heslo, tak to nevyhodí systémovú hlášku, ale 500 error.

10. kvě 2014 20:00 #116031
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
člověče vy jste jako hrad v karpatech to je všecko tajný ?

Určitě bych začal u hostingu a správnosti provedeného update.
Co záloha byla by ? zkoušel jse to vrátit před update?

10. kvě 2014 22:08 #116033
Odpověď od David Ursiny
Začátečník

zpetr napsal: člověče vy jste jako hrad v karpatech to je všecko tajný ?

Nie, akurát momentálne má byť web offline.

zpetr napsal: zkoušel jse to vrátit před update?

Mám zálohu z Akeeba backup. Ale nemám gule to skúšať na tomto serveri. Vrátiť pred update by som samozrejme rád, ale neviem, ako sa to robí.

11. kvě 2014 08:08 #116039
Odpověď od Bong
Moderátor

vikukshi napsal: No, práveže veľmi to nieje CMS friendly, ako je zrejmé aj z toho, že všetky adresáre sú nezapisovatelné, čiže musím mať zapnuté ftp kôli akejkoľvek inštalácii. Všetky adresáre mám nastavené na 755, súbory na 644, ale ani pri zmene na 777 sa nič nezmenilo....


Máte problém s vlastnictvím složek a souborů. Když už to tedy máte takhle zmatlané zapněte si FTP vrstvu v Joomle a všechno vám bude fungovat. Nebo si vlastnictví uveďte do pořádku a to lze například právě oním obnovení ze zálohy Akeeba Backup + kickstart.php (samozřejmě před obnovení musíte smazat všechny složky a soubory na webu a po obnovení už nikdy nepoužívat FTP).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum