Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

JComments a práva

16. úno 2013 14:48 #104103
JComments a práva od Martin Tomaško
Zabanovaný
Zdravím.

Používám na svém webu pro vkládání komentářů rozšíření JComments (2.3.0). Nenašel jsem však v Nastavení možnost nastavit si tzv. defaultně práva. Když teď přidám novou skupinu uživatelů, tak tato skupina má všechny položky nastavení práv prázdné (odškrtnuté), což je docela blbé, protože pak musím při přidání nové skupiny myslet na to, že musím znova nastavit práva. Nedá se někde nastavit, aby nová skupina uživatelů měla nějaké základní nastavení a jen v případě potřeby bych si upravil tu skupinu, u které to budu potřebovat (spíše nebudu).

Děkuji za pomoc.

Přeji hezký den.

17. úno 2013 01:41 #104110
Odpověď od Bong
Moderátor
Proč by, sakra, měla mít nějaká komponenta ovlivňovat nastavení nově vytvořených skupin uživatelů?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. úno 2013 06:38 #104111
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
Špatně jsem se vyjádřil. Komponenta neovlivňuje nastavení nově přidané skupiny, ale nenastaví žádnou z možností práv pro uživatele přidaného do nové skupiny v rámci komponenty. To znamená, že tento uživatel např. nemůže přidávat komentáře ke článkům. Globální nastavení skupin v Joomle komponenta neovlivňuje.

17. úno 2013 11:40 #104124
Odpověď od Bong
Moderátor
Nastavení čehokoli nemůže napřed předpokládat, že vytvoříte nějakou libovolnou uživatelskou skupinu. Nemůžete tedy chtít aby byla přednastavena oprávnění.

Něco jiného by pak mělo být vytvořit novou uživatelskou skupinu, která bude dědit nastavení oprávnění...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. úno 2013 17:25 #104149
Odpověď od Martin Tomaško
Zabanovaný
To ano. Ale pokud skupina nemá nadřazenou skupinu, pak by nějaké oprávnění měla dostat defaultně, ne? A pokud se jedná o vnořenou skupinu, pak by měla dědit, to by mi problém vyřešilo. Ale nedědí, všechna oprávnění jsou nezaškrtnutá. A nenašel jsem nějakou volbu jako "Povolit dědit oprávnění" či něco takového. Prostě když v Joomle vytvořím skupinu, tak pro JComment tato skupina nemá žádné oprávnění a to ani když je vnořená.

17. úno 2013 17:45 - 17. úno 2013 17:46 #104150
Odpověď od Ondra
Začátečník
Spíš bych si položil otázku, zda ono prázdné nastavení není ono Defaultní nastavení pro nově přidanou skupinu B) Kdyby tam bylo něco povoleno, ale Vy to povolovat nechtěl, tak to musíte zakázat což je už zbytečné.
Raději budete nastavovat pouze to, co povolit chcete :whistle:

Powered by Fórum