Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Šifrování hesel

04. led 2013 11:42 #101561
Odpověď od Petr Steel
Pokročilý uživatel
Dobrá tedy, díky všem za pomoc a omlouvám se za moje chování, že jsem po vás tak vyjel :(

04. led 2013 16:42 #101573
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
prosim, at mi louskne to, co jsem zverejnil drive
poradim mu dale: je to vice jak 10 znaku a mene jak 20 znaku dlouhe

Joomla! pro každého

04. led 2013 17:34 #101577
Odpověď od Petr Steel
Pokročilý uživatel
On ví, že mi to heslo rozhashoval já to vím taky, a taky víme že SHA má trošku jiný algoritmus než MD5. Kdo neví jak se encryptuje heslo, nezná dobrou geforce. Přes GPU frčí až 1.4M hesel za vteřinu :D Četl jsem to u nic ve fóru a admin se tomu vůbec nedivil.

Prý nemá čas a má to na saláme, jestli aspon' trošku víš, tak ti mám poslat stránku na hashcat, kterou už jsem ti poslal a máš si to zkusit sám :D

04. led 2013 18:01 #101582
Odpověď od Cony
Moderátor
I kdyby to bylo 1.4M za sekundu, pořád u 10-ti znakého hesla výchazí projití všech kombinací na 770 let. Tak dlouho bych nečekal :-)
Navíc výstupem není heslo (a ani být nemůže), výstupem je množina možných hesel. S těmi se sice přihlásíte do té konkrétní Joomly, ale není to heslo toho uživatele.

04. led 2013 18:16 #101583
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
no, a my se ptame, jak z hashe, ktery neni 100% jednoznacny, ziskal prave to jedine a vase heslo (a jeste k tomu silne heslo => silne pro me a nejen me znamena, ze splnuje alespon 3 podminky ze 4 - male, velke, cisla, jine znaky)

tady nikdo netvrdi, ze brutnout ci pres duhove tabulky ;-) nejde md5 lousknout
ani nikdo netvrdi, ze nejde delat 4000 ci klidne milion hesel za sekundu (mate v tech radech hokej, kdyz se vam pocet za 7 hodin znasobil 350)

teoreticke i prakticke clanky, jak to delaji nekde, kde si to pusti na nejakem supervykonem stroji, me nezajimaji, protoze to je mimo realitu bezneho hackera

jinak, pri 1,4 mil heslech/s bude blbe 10 znakove heslo lamat jak dlouho, aby mel 100 % jistotu vysledku?
771 let - porad moc dlouho na to, aby se dockal vysledku

takze pokud si vas hacker nepostavi malou farmu, tak bude s lamanim hesel dost v haji, protoze trivialni heslo odhali slovnikem a slozitejsi nezlomi

nevim, kolik Vam je a kolik je Vasemu haskerovi a co o kryptografii a matematice vite vy i on, ale je videt, ze to zadna slava nebude, kdyz mu verite (ci se nekde v clanku doctete), ze heslo zlomi za 24 hodin pri 4000 heslech z sekundu a jeste k tomu jen ze saltu

ja mu na sve heslo viz vyse davam klidne tyden - to je dobra nabidka ne? nebo potrebuje mesic? nebo jej mam i nejak financne motivovat? co takovych 1000 Kc za to, ze jen necha bezet svuj stroj/script/app par hodin/dni pres noc, aby se dopocital - preci jen, sedet u toho lamani nemusi

dokonce mu to jeste ulehcim - neni tam zadna cislice => zbyvaji mu teoreticky jen mala a velka pismena a jine znaky (a pouzite je mezi zcela beznymi, zadny paragraf ci copyright ci podobne)

Joomla! pro každého

16. led 2020 21:49 - 17. led 2020 07:11 #141542
Odpověď od Martin Fiala
Uživatel
Nástroj pro šifrování obyčejného textu online je na adrese retezce.jednoduse.cz retezce.jednoduse.cz retezce.jednoduse.cz

Powered by Fórum