Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

DROBNÉ ÚPRAVY

24. dub 2007 19:14 #18804
DROBNÉ ÚPRAVY od Martin Bartůněk |anBLOK|
Začátečník
Seznámil jsem se s Joomlou!

Jsa designer, postrádám některé dost zásadní věci ohledně stylování. Vytvářím šablony, ale tu a tam narážím na nemožnost některé věci ostylovat. Udělal jsem si pár úprav v nejrůznějších souborech (class, id) tak abych měl volnější ruce při tvorbě šablon (ale i tak důležitou věc, jako je chybějící kolonka pro mobil ve formuláři kontaktů). Když však přijde na upgrade, kterému se nechci vyhnout, mám spoustu práce s přepisováním/doplňováním všech svých úprav, i když mám vše zdokumentované, je to práce zbytečná. Protože vyrábím šablony také na zakázku firmám, problém se násobí: musím jim poskytovat svou "distribuci" samozřejmě s tím rizikem, že nebudou ani oni kompatibilní a upgrade jim způsobí problémy... Je nějaká reálná možnost své úpravy nabídnout "komunitě", aby byly zapracovány do aktuální verze Joomly!?

24. dub 2007 19:50 #18805
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Nedokážu říci jak moc je kód uzavřen pro externisty, ale asi by to mohlo být možné.
Problém, který v tuto chvíli vidím je ten, že vývoj Joomly verze 1.0.x je v podstatě zastaven (nové funkce se nebudu přidávat), pouze se udržují bezpečnostní záplaty. Vývoj probíhá hlavně ve verzi 1.5. Vzhledem k tomu, že tento vývoj probíhá již více než rok, máte několik možností :
- přihlásit se na fórum uživatelů (forum.joomla.org) a kontaktovat vývojáře
- své úpravy přepracovat pro novou verzi 1.5

a pak se uvidí. Kontakt na vývojáře je však klíčový, studium nové verze také...

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

01. kvě 2007 20:57 #19034
Odpověď od Martin Bartůněk |anBLOK|
Začátečník
Prokousavam se Joomlou 1.5 ale bohuzel nejsem anglictinar, takze mi to potrva asi chvilku dele, nez do ni proniknu, abych se do toho mohl pustit. Nemate informaci, kdy bude hotova cestina? Diky.

01. kvě 2007 21:11 #19036
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Čeština je již k dispozici, jen není veřejně dostupná. Poslední verze je ovšem zatím někdy z počátku ledna, v nové verzi je zatím tolik změn, že jsem ještě neaktualizoval. Čekám, až se to usadí.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

02. kvě 2007 09:12 #19043
Odpověď od Martin Bartůněk |anBLOK|
Začátečník
Díky Svatasi,
češtinu beru na vědomí. Zatím řeším aktuálně jiný problém, s ním přecházím na toto vlákno: www.joomlaportal.cz/index.php?option=com...19042&catid=34#19042

Powered by Fórum