Upgrade funkčního redakčního systému 1.5.15 na verzi která poběží na PHP 7.2

peknal
03. lis 2020 16:23 #143132
Dobrý den, je vůbec technicky možné upgradovat funkční redakční systém 1.5.15 z roku 2009 na verzi která poběží aktuálně na hostingovém serveru PHP 7.2. ? Ta dosavadní verze běží momentálně bez problému na php 5.6.40. Bohužel admin odešel před mnoha lety a já jsem jako majitel webu neměl čas a vědomosti k atualizaci redakčního systému. Rád bych změnil zastaralé zabezpečení a zachoval funkční využívaný web na který jsem zvyklý. Než najdu pomoc, rád bych věděl zda to je vůbec technicky možné a vhodné.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Linelabcz
03. lis 2020 16:49 #143133
Dobrý den, migračních nástrojů pro migraci Joomla je celá řada. extensions.joomla.org/category/migration...on/joomla-migration/
Problém bývá většinou v náhradě nekompatibilních / zastaralých a dále nepodporovaných rozšířeních třetích stran.

Odpověď od peknal
03. lis 2020 18:28 #143134
Díky, z nabídky vyplývá, že skoro každý migrační nástroj umí překlopit verzi 1.5. zhruba do 3.6 Otázka je kterou vybrat verzi aby běžela na PHP 7.2. No vypadá to jednoduše, a s pozitivními recenzemi , ale asi to tak jednoduché nebude. Web má běžící e shop jako open source taky v zastaralé verzi, QUICK Cart, takže je otázka co to bude dělat. Aktualizaci E shop bych chtěl řešit separátně

Odpověď od Ernst
03. lis 2020 22:39 #143135
Uvědomte si, že si vytvoříte novou instalaci joomla 3.x.x a do ní přenesete vlastně jen obsah původního webu. Takže to na 7.2, 7.3 jistě poběží.
Osobně mám dobré zkušenost s jmigrator. Problém je s rozšířenímy joomly, třeba jmigrator umí některé převést ( www.daycounts.com/migrator - addons).
Ale ty rozšíření na které není převod připraven si musíte ošetřit sám. Podívat se, zda neexistuje upgrade rozšíření, které bude fungovat na joomla 3.x a pokud ne, je třeba najít nějaké podobné rozšíření pro joomla 3, které bude umět to, co je na starém webu.
Tohle je strašně individuální a nejde to říct nějak všeobecně.
Jestli quick cart bude fungovat v joomle 3 nedokáži posoudit, spíše si myslím, že ne. Ale existují jiné eshopy pro joomlu 3.

Pokud dáte odkaz na původní web, dá se zjistit víc.