Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Oblíbené Kdo by mohl pomoci vytvořit WWW pro neziskovku?

02. pro 2017 11:31 #133260
Odpověď od H13
Admin

Jak jsem psal, nemá smysl řešit na joomlím fóru, že existují i jiné, začátečníky mnohonásobně oblíbenější systémy :) Tady se to vždy otočí ve prospěch Joomly, což je v pořádku. Jsme na joomlím fóru.


S tím ale musíš prostě počítat, když příjdeš na demokratické fórum, a budeš jim tam psát, že teď je prostě poplulární ANO + KSČM + SPD, protože nabízí "jednoduchá" řešení, pravděpodobně dopadneš hůř než zde na fóru, kde se prostě snažíme vysvětlit, že jednoduchost a oblíbenost je velmi relativní pojem a že to, co je považováno u Joomly za negativum, může mít logické a praktické základy a pokud se na to podíváme z jiné strany, můžeme v tom spíše vidět výhodu. Nejde ani tak o to hanit ostaní systémy, jako spíš o to dát více informací o uváděných negativech a přidat protiargumenty pokud existují.

My rozumíme Joomle! a pokud se na nás někdo v tomto fóru obrátí, nabízíme řešení, která známe. Pokud příjde zákazník do T-Mobile a bude chtít nějaké řešení a prodavač mu řekne, že O2 má více zákazníků, ať tedy jde do O2, tak ten prodavač je prostě zbytečný, stejně tak jeho rada. Zákazník potřebuje vyřešit problém, a ne to, aby si ho prodavači přeposílali mezi sebou.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

02. pro 2017 18:42 #133268
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za názor, ten můj je odlišný.

MaK.

--- -- -

02. pro 2017 20:05 - 02. pro 2017 20:23 #133273
Odpověď od Bart
Moderátor
Já mám podobnou zkušenost jako Cony a H13. Když jsem chtěl např. ve WordPressu cokoliv nastavit podle svého, vždy jsem trochu narazil a dost jsem v něm tápal. Tím nechci říci, že je WordPress špatný. Ale jak píše H13, síla Joomly je prostě v 'individualizaci' a dost věcí se dá řešit elegantně a lehce (třeba i přes rozšíření).

Nemyslím si, že by tu někdo viděl cokoliv růžově. Kritické myšlení je potřeba a je správné (i vůči Joomla), věci jsou tak v viděny více realisticky. A i Joomla má dost chyb. Ale o tak jsem s ní relativně spokojen a mě vyhovuje že všeho nejvíce...

Jsou tu lidi co slaví 10 let s Joomlou a dělají mnohé... Předkládají, pomáhají s forem, dělají rozšíření (programují) atp. Bong, H13. Cony dokonce 11 let. Všechno nejlepší a jen tak dál ;). Vážím si jich a i jejich práce a jsou velkým přínosem pro Joomlu. Joomlu dělají lidé a stojí za ní...

02. pro 2017 20:18 #133274
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Však jejich práci nikdo nehaní, jsou dobří, v tom co dělají, i ty. Všichni máte můj obdiv! Sám se Joomle věnuju 10. rokem. V tomto vlákně se spíš řešilo, zda je to CMS vhodný pro úplného začátečníka, který třeba nemá čas ani chuť bádat, řešit problémy s webem, stále aktualizovat, chce prostě jen jednoduchý web. Na to je podle mě prostě Joomla zbytečná. Svým (neznalým) známým bych Joomlu dnes nedoporučil, protože k ní potřebují ještě někoho, kdo se jim o web bude starat. Jde však pouze o můj subjektivní názor, netřeba jej nějak vyvracet. Každý, nechť si pořídí, co uzná za vhodné. Ať se daří! :)

MaK.

--- -- -

02. pro 2017 20:30 - 02. pro 2017 20:43 #133275
Odpověď od Bart
Moderátor
Však jo Maxi. Ale tady to vždy bude subjektivní názor, tak je to jediné správné. Žádný objektivní neexistuje.

Nikdo neřekl, že tvůj názor je špatný. Není. Je to tvůj názor. Subjektivní. A každá mince má 2 strany.

Víš, ono všechno něco stojí - myslím tím se s něčím naučit. Když dám příklad... Tak je to jako s vysokoškolskou matematikou. Ze začátku člověk jen zírá a nechápe. Ale jakmile nad to sedne a zkouší a POČÍTÁ a přesto že to nechápe tak to zkouší a najednou se vše zlomí, svět mu začne dávat smysl a vše je jasné a logické. Tak je to s Joomlou. Já bych jí doporučil, ale s tomto argumentem, že je nutné ji studovat a pochopit. Pak je vše relativně snadné a fajn.

A jak píše H13, když se kdysi rozhodoval pro CMS...Joomla mě zaujala stejně jako jeho. Já ji ze začátku nechápal... Ale zkoušel jsem i beznadějně vše pokus, omyl. Četl, studoval, zkoušel, hrál si.

Já si myslím, že nikdo neudělá chybu, když Joomla zkusí.. I kdyby toho pak měl litovat nebo to byl kanón. Chybami se člověk přece učí.

02. pro 2017 21:55 - 02. pro 2017 22:25 #133278
Odpověď od H13
Admin

Svým (neznalým) známým bych Joomlu dnes nedoporučil, protože k ní potřebují ještě někoho, kdo se jim o web bude starat


Ano, ale to se také můžeme blížit k žádné stránce a ničemu nedělání:

"Chci webovou stránku, jak na to?"

0. Tak si ji sám nakódujte, a nebo to udělejte jednodušeji
1. Udělejte to v Drupalu, ale vlastně ne, ten je pro technicky zaměřený uživatele
2. Tak to udělejte v Joomle!, no ale Vy nemusíte využít všechny vlastnosti Joomly!, možná by stačil Wordpress
3. A není Wordpress zbytečný? Zkuste Wix nebo Webnode
4. A víte co, udělejte si profil na Facebooku a pište statusy a nahrávejte fotky tam
5. Potřebujete ty stránky vůbec? Nechcete raději obcházet lidi s letáčky
6. No, a nechcete se na to úplně vykašlat, všechno je složitý, nedělejte nic a běžte na pracák a berte podporu
7. No to chození na ten pracák, to je namáhavý, víte co, jeďte do Pelehřimova, ať víte, do čeho jdete.

Co tím chci říct, i když dáme přednost něčemu jednoduššímu, vždy to pro toho užvatele bude nový a bude se muset něco učit a pokud to bude jednoduchý až moc, pak se může stát, že mu bude chybět nějaká vlastnost, nějaká funkce.

Osobně se při volbě řešení nedívám na to, jak je to jednoduchý, ale jaký funkce to má a může mít, aby to splňovalo požadavky. Pokud bych někomu připravil stránku, myslím, že přidat článek pro toho člověka bude stejně složitý jak v Drupalu, Wordpressu, Joomle!, Wixu nebo na Webnode. Pokaždý se ty dva kliky bude muset naučit (Článek: Nový (klik) - Napsat článek - Uložit (klik)).

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

Powered by Fórum