Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jakým způsobe prodávat jeden produkt (6 verzí)?

24. zář 2012 15:00 - 24. zář 2012 15:06 #97933
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Nevim z ceho zije a je mne to jedno. Je to jeho vec.

Staci se podivat na rozsireney doplnky k Joomle od Nonumber. Zpoplatnil a stahovanost sla dolu, treba se mu dari prodavat placeny, to netusim a taky to neresim. Myslim, ze dojde i k tomu, ze free verze, ktere porad vydava, zacnou lidi nahrazovat za jiny, protoze celkem silne orezal u nekterych funkce.

Co se meni u tech rozsireni na Joomlu, za ktery by chteli inkasovat rocne treba tech 500 nebo vic? Protoze je malo rozsireni, i tech obycejnejsich, ktery by staly pod 20 euro. Nerekl bych, ze jsou prikladem nejakyho rozvoje. Takto bychom mohli pokracovat porad donekonecna. Nema smysl se k tomu dal vyjadrvoat a ja timto koncim.

Zadna nebyla na free systemu, to byl jeden z mych pozadavku. Vse to byly vlastni systemy, mozna nejak poupravovane free. To nevim, ale ja volal jen tam, kde nabizeli neco jiny, nez Joomla, Drupal, WP apod.

Ja se nikde nepru o tom, ze kdyz je neco komercni, ze se maji nebo nemaji akceptovat podminky. Nejak nechapes, k cemu jsem se vyjadroval. Ja chtel pouze rict, ze:

- nejsou vsichni autori takovi, aby tahali z lidi penize a presto neumiraji hlady
- nejsou vsichni takovi, aby tahali penize rocne
- existuje spousta autoru, co to maji jako konicek a delaji to pro lidi zdarma a je jedno, z jakych duvodu

stejne jako ja delam moje weby jako konicek, zdarma pro lidi, jsou nevydelecne a proto nebudu nikdy platit zadnym autorum tu po 500, tu po 700 apod. Protoze ty weby nevydelavaji, nikdy vydelavat nebudou. Kdo to nechce delat, at to nedela. Nikdo prece ty tisice autoru, co delaji free rozsireni pro Joomlu nenuti, aby je delali. Delaji to dobrovolne a diky za takovy lidi. Ti to delaji pro lidi, jako jsem ja, kteri na webech nevydelavaji a nemuzou zaplatit za weby desetitisice, jako to cekalo nas, kdybychom si nechali delat neco na miru, protoze mame webu 5. Nevytvarim weby na kseft a neprodavam je, tudiz si autori placenych rozsireni u me na penize neprijdou. Staci, ze si platim vyrobce sablon.

Taky jsem tim chtel rict i to, ze mne vadi, kdyz tady nekdo rika, ze prece 500kc za rozsireni to nic neni atd. a jeste se jakoby pohorsuje, ze to prece nic neni. Mozna neni, pro ty, kdo se prodejem webu zivi, ale pro nas je to dost (napriklad rocni hosting u Wedosu), protoze jak jsem psal, u jednoho rozsireni by nezustalo. Obzvlast neziskovy weby, jako je tazateluv a treba i moje, jsou rady za usetrenou 100, natoz za 500.

24. zář 2012 15:17 #97935
Odpověď od Cony
Moderátor
Samozřejmě, weby ať už ziskové nebo neziskové si vždy musí zvážit konkrétní řešení. Nemá smysl rozebírat jednotlivá rozšíření, zda za to stojí nebo ne, to ať si každý zváží sám.

Přijde mi trošku zbytečný flame Vaše slovní spojení "aby tahali z lidi penize", "aby tahali penize rocne" apod. když o jejich práci nejspíš nic nevíte. Píšete že platíte za šablony, které jsou z technického hlediska do Joomly daleko jednodušší než zde zmiňované rozšíření.

Jsou tisíce autorů, kteří dělají rozšíření zdarma, prostě proto že je to baví, a platí je někdo jiný. Vy také děláte weby zdarma, protože Vás platí někdo jiný a zbývá Vám čas i na toto. Kdyby jste se začal živit jen weby, asi by jste je nedělal zdarma :-)

Ok diskusi ukončeme, nikam by asi nevedla, jen zkuste prosím zvážit používání termínů typu nenažranost, je to dost zavádějící :-/

24. zář 2012 16:38 #97941
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Pánové, mrzí mě, že se tu hádáte kvůli mému použití slůvka "nefér".
Možná to nebylo úplně na místě, ale Radek to vysvětlil zcela správně.
Prostě momentálně nemáme prachy ve fondu a já nemůžu obětovat víc než svůj čas na rozvoj webu. Proto hledám rozšíření nefér. Do budoucna uvažujeme třeba nad chatem, ale otázka je jeslti by to lidi využívali. Taky mám pro tohle vyhlédnutou komponentu, kde licence stojí asi 20 dolarů. Zaplatím to, protože mi stačí jednoduché funkcionality a nepotřebuju podporu, protože mi pomáhá řada lidí na diskuzích a já se u toho rád naučím. Ale zaplatím to proto, že ta licence je neomezená.

Každopádně, nahodil jsem JoomShop a funguje suprově teramagazin.cz/placky

Jen bych rád ještě nějaký kolotoč placek v jednom z bočních panelů a nemůžu na to přijít.
Hledal jsem na to i doplňky do komponenty, ale nenašel jsem.

Zvažuju, že to udělám z náhodných obrázků, každý z obrázků by měl link na vlastní objekt v e-shopu.

Někdo lepší nápad?

Díky

24. zář 2012 16:47 #97943
Odpověď od Cony
Moderátor
No snad jsme se nehádali :-)
Ale je to přesně o tom co píšete, na tohle nemám, nebo se mi nelíbí licence, na tohle ano a libí se mi licence, tak to koupím. Co je "nefér" mi přijde tvrdit že je nefér když je omezená licence, nebo že je vývojář nenažraný :-)

Na "kolotoč" potřebujete nějaký modul přímo pro JoomShopping (vidím tam třeba rozšířeni JT Bxslider), nebo nějaký obecný modul pro slideshow, kde si nadefinujete slides a odkazy k nim (např. DJImageSlider).

24. zář 2012 17:46 - 24. zář 2012 17:49 #97945
Odpověď od Bong
Moderátor
Také bych to viděl na některý z JT Bxsliderů. Dokonce je mám v pořadníku na překlad.

Mimochodem, JoomShopping samotný má novou češtinu www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/54-joomshopping

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. zář 2012 17:49 #97946
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Vypadá to velmi slibně, ale netuším, jak to donutit zobrazovat zboží z dané kategorie. Resp mi to nezobrazuje nic a v nastavení modulu nic nevidím...

Powered by Fórum