Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

24. úno 2024 01:26 #149199
Odpověď od Cony
Moderátor
Procházel jsem vybrané reference Shoptetu a zdá se, že to opravdu vyřešili jednoduše tak, že obě kategorie pro Google povolí jen na základě povolených Marketingových Cookies. 

FAQ je rozšířeno o návod jak na to, popř. i návod jak na to, pokud budete chtít být více korektní a mít jednotlivé možnosti na více kategoriích.

v5 krom jiného přinese možnost "podsekcí", kde to bude možné ještě více rozčlenit, pokud bude mít někdo zájem :)

24. úno 2024 22:42 #149200
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
když tak měkněte
www.dataworkshop.cz/
Poděkovali: Cony

27. úno 2024 18:58 - 27. úno 2024 18:59 #149207
Odpověď od Cony
Moderátor
Pro zájemce záznam Workshopu o cookie consent v2 (platný od 6.3.2024) zde .
V kostce
  • je nutné poupravit gtag, popř. přidat samostatné sekce, např. podle FAQ n3t Cookie Consent .
  • je nutné případně poupravit textace jednotlivých sekcí
  • pokud na svém webu provozujete Google Ads (zobrazujete reklamy), Google vyžaduje nově certifikované CMP řešení, pokud jej nemáte (a n3t Cookie Consent ani jiná Open Source řešení nejsou a myslím ani nebudou certifikovaná, vzhledem k nutnosti platby 1500 EUR za rok). Tento požadavek lze obejít nastavením parametru ivt při volání výdeje reklamy, viz zde , technická dokumentace zde  (nevyzkoušeno, pokud někdo reklamy zobrazujete, budu rád za zpětnou vazbu).
  • správně by jste měli upozornit své návštěvníky na změnu podmínek souhlasů, tzn. vyžádat si souhlas znovu. V n3t Cookie Consent pomocí nastavení revize souhlasu .
  • od podzimu 2024 přestanou prohlížeče podporovat Cookies třetích stran. Tzn. všechny analytické služby a spol. přestanou bít schopné sledovat souvislost mezi jednotlivými clicky. "Řešením" může být použití user_data a posílat např. email uživatele (samozřejmě až po souhlasu). Ale to bude spíš na úpravu pluginů, popř. přímých kódů pro nasazení analytických kódů.

V rámci n3t Cookie Consent tedy doporučený nejjednodušší postup:
  • kontrola textace, popř. poupravení textu k sekci "Marketing"
  • úprava gtag (máte-li implementováno), rozšíření o parametry ad_personalization a ad_user_data navázané na sekci "Marketing"
  • Změna revize souhlasu - tzn. vyžádání si nových souhlasů, vzhledem ke změně podmínek.

Technicky je nejdůležitější druhý bod, první a třetí jsou spíše legislativního charakteru.
Poděkovali: Leoš, zpetr, tomahy, Ernst

13. bře 2024 09:33 #149271
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj Cony,
díky za návod. Ale jsem asi nějaký "pomalejší", studuju návod na celkové nastavení pluginu, a stále mi unikají základní věci - moc jsem do problematiky cookies a legislativy kolem toho ještě nepronikl. Mohl bys mi objasnit pár otázek ve čtvrtek na Online baru?
Pokud budeš? Já si to ještě všechno prostuduju a jen bych uvítal případnou korekci tvou odbornou radou :-)

Předem moc děkuju.
Leoš

14. bře 2024 00:17 #149276
Odpověď od Cony
Moderátor
Jojo, měl bych být...

18. bře 2024 06:34 - 18. bře 2024 06:39 #149284
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj. Teď jsem dal n3t Cookie Consent na jeden web a ve frontendu mi to vyskakuje anglicky. Češtinu mám od Bonga jako vždy. Přitom jsem to dával stejným způsobem už na řadu webů a vždy jsem to měl česky. Co kde mám špatně nastavené? Díky.

**** Vyřešeno. Netušil jsem, že ve frontendu někdo nastavil angličtinu.

Powered by Fórum