Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

22. kvě 2017 22:55 #131491
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Honzo a myslíš, že RC verzi můžu nasadit na ostrý web? Zákazník tam chce mít asi 300 položek a při představě, že po spuštění stable verze to nepojede se mi dělá zle... ;-)

23. kvě 2017 11:11 #131493
Odpověď od H13
Admin

Honzo a myslíš, že RC verzi můžu nasadit na ostrý web?


Těžká otázka, záleží na hodně okolnostech:

Typ e-shopu:
- katalog: není problém
- e-shop bez placení online: tam bych váhal
- e-shop s online placením: tady určitě ne

Jak zvládáš manuální upgrade:
- jestli ti nedělá problém, upgradovat SQL databázi manuálně: pak není problém
- jestli s tím máš potíže (manuální upgrade): pak určitě ne

Všeobecně pořád jde o vývojovou verzi a jak je známo u Joomly!, většinou se začíná testovat až když už je stable, to znamená, že po stable se určitě objeví chyby. V prvních verzích bude muset člověk být připravenej na různý opravy.

Takže pokud to není jen katalog, asi bych nedoporučil nasadit (pouze v případě, že by jsi měl vše vyzkoušený, nebyl by pro tebe prolbém updatovat i manuálně, atd.). Pokud projekt spěchá, asi bych Phoca Cart nepoužil, pokud nespěchá, klidně bych ho připravil a pak jen postupně upgradoval (například u produktů by se už nic závažnýho měnit nemělo, tedy při upgradu by neměl být problém). V RC8 teď přibude historie ceny, proto se změní export/import, ale samotná struktura produktu ne.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

23. kvě 2017 11:42 #131494
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, Vzhledem k narůstající popularitě rozšíření Phoca Cart a limitům fóra :) byla zřízena samostatná sekce pro Phoca Cart. Dotazy prosím pokládejte zde: www.joomlaportal.cz/forum/phoca-cart

25. kvě 2017 16:10 #131528
Odpověď od H13
Admin
Pokud by jěště někoho něco napadlo ke sledování zásilek, dejte prosím vědět:


V dodacích metodách se dá nastavit odkaz na sledování zásilek, ten se doplní o číslo balíku, který je zádán v objednávkách (v objednávkách se může tento link celkově přepsat, pokud by byl speciální). Stejně tak je to s popisem: ten se nastavuje v dodacích metodách, dá se přepsat v objednávkách.

Odkaz na sledování zásilek, společně s popisem, metodou a datem odeslání se zobrazuje v emailu a v seznamu objednávek.


V textu emailu se zadává přes "kódy":

Např.:
Dodací služba: {shippingtitle}
Odkaz na stav dodání: {trackinglink}
Odesláno: {dateshipped}
Popis: {trackingdescription}

Tím pádem se dá text emailu formátovat dle potřeb.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Cufe

27. kvě 2017 20:33 #131560
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Tak teď jsem vytvářel zcela novou verzi Joomly - J37. Stáhl jsem si PhocaCart RC7 a chtěl instalovat. Bohužel mi to opět píše již zmíněnou chybu:
Upozornění

JInstaller: :Instalace: Chyba SQL Unknown column 'change_user_group' in 'field list'
Rozšíření Instalovat: SQL chyba zpracování dotazu: DB funkce selhala, číslo chyby 1054
Unknown column 'change_user_group' in 'field list'
SQL =
INSERT INTO `#__phocacart_order_statuses` (`id`, `title`, `published`, `ordering`, `stock_movements`, `type`, `download`, `change_user_group`, `change_points_needed`, `change_points_received`) VALUES
(1, 'COM_PHOCACART_STATUS_PENDING', '1', '1', '-', '1', '0', '0', '1', '0'),
(2, 'COM_PHOCACART_STATUS_CONFIRMED', '1', '2', '=', '1', '0', '1', '1', '1'),
(3, 'COM_PHOCACART_STATUS_CANCELED', '1', '3', '+', '1', '0', '1', '2', '2'),
(4, 'COM_PHOCACART_STATUS_SHIPPED', '1', '4', '=', '1', '0', '1', '1', '1'),
(5, 'COM_PHOCACART_STATUS_REFUNDED', '1', '5', '=', '1', '0', '1', '2', '2'),
(6, 'COM_PHOCACART_STATUS_COMPLETED', '1', '6', '=', '1', '1', '1', '1', '1');
×
Chyba

Při instalaci komponenty došlo k chybě.


Jedná se o standardní webhosting na Wedosu, PHP verze 7.

27. kvě 2017 20:45 #131561
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Tak to beru zpět. Já jsem neinstaloval čistou Joomlu. Měl jsem tam nějaké staré tabulky. Sorry ;-)

Powered by Fórum