Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

15. kvě 2017 18:04 - 15. kvě 2017 18:16 #131392
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

Na stránce kategorie nejde nastavit, aby se podkategorie zobrazovaly "normálně" (jako kategorie 1 úrovně), vždy jsou jen jako seznam menu.

- můžeš mi dát nějaký screenshot, abych to pochopil.
Nebo myslíš, aby se "subkategorie" v category view zobrazovali jako v "categories view" - něco jako v Phoca Gallery, kde jsou subkategorie ve stejných boxech jako obrázky? (Což je, i přes možnost vypnutí, jedno z hodně kritizovaných věcí u Phoca Gallery - že se prý kategorie pletou s obrázky :idea:) )

Na stránce kategorie, která neobsahuje žádné produkty, ale třeba podkategorie s produkty, se tyto nedají zobrazit. Tedy jinak, nelze zobrazit produkty z podkategorií v nadřazené kategorii.

Tohle je velmi ožehavý téma a řeším ho v podstatě od začátku všech rozšíření - vzhledem k právům, filtrům a podobně je jakákoliv kategorie, ať už je subkategorie nebo hlavní kategorie braná jako vlastní kategorie. 50% lidí řekne, že by bylo dobrý v kategorii zobrazit i položky ze subkategorií (ať už fotky, nebo soubory, nebo produkty) a dalších 50% lidí řekne, že tam prostě nemají co dělat: "Chci produkty z kategorie A, vyfiltroval jsem si kategorii A, tak proč mě sakra ukazujete položky z kategorie C, a nezajímá mě, že kategorie C je podkategorie A." Tohle je opravdu složitý a například s právami na zobrazení, apod. to může být hodně v konfliktu.

Já nad tím samozřejmě přemýšlím, zatím (už pár let) to nechávám prostě tak, že když chci A, dostanu A a ne C. Zkoušel jsem už upravovat SQL dotazy, ale vždy tam dochází ke konfliktům (ať už jsou to práva na zobrazení, teď navíc zákaznické skupiny, nebo jiné ceny pro jiné skupiny). Každopádně si píšu, a zkusím to nějak přes parametr ...

Administrace:

To samé je u štítků, nebo třeba souvisejících produktů, výrobců,... atributy lze třeba kopírovat, ale specifikace už ne

Jde o to vymyslet nějakou formu "batche", ale tak, aby v liště nebylo "milion" tlačítek :idea:

ovšem s tím, že se ve složce obrázků vytvoří pro každý produkt podsložka s obrázky (třeba podle aliasu položky). jinak jsou ty tisíce obrázků při hledání nepoužitelné


To záleží na každým uživatelovi, jestli má v ukládání obrázků pořádek nebo ne, např. v demo datech je jasná struktura:

Kategorie:
images/phocacartcategories/Audi
images/phocacartcategories/Volkswagen
images/phocacartcategories/Skoda

Produkty:
images/phocacartproducts/Audi/A1
images/phocacartproducts/Audi/A5
images/phocacartproducts/Audi/A8
images/phocacartproducts/Skoda/Octavia
images/phocacartproducts/Skoda/Fabia

Ale já nemůžu bránit v tom, aby si uživatelé ukládali obrázky tam kam chtějí - např, pokud chtějí obrázek použít pro více produktů, pro jiné účely (např. v článku a pod.)

Zadávání obrázků je prostě standardní, vybereš obrázek - samozřejmě můžeš vybrat i více obrázků a přetáhnout je. Pokud není na serveru, můžeš hromadně obrázky uploadovat, pak vybrat a jakmile ho přiřadíš k produktu, automaticky se vytváří náhledy, aniž by tě to zdržovalo - běží to na pozadí. Je to tak základ pro zadávání obrázků a pokud někomu vyhovujě něco jinýho, pak to dodělat a doplnit, ale ten základ bude prostě všude standardní. Určitě v budoucnosti není problém rozšířit to pomocí pluginu.

Strašně mi chybí nějaká možnost skrývat pole a záložky ve formulářích

- Jasný, tohle je ale spíš otázka na Joomlu!. Já bych např. uvítal filtrovací políčko v Nastavení - Options - pro parametry.

Ale jsme zase u toho, všichni chtějí všechno - co nejvíc možností - i tomto vlákně je to stejné - chceme mít pole EAN, ISBN, atd., ale pokud u nějakýho zákazníka ta pole nevyužíváme, už jsou pro nás otravný. Takže bychom chtěli mít parametr, kde bychom vybrali, která pole se budou zobrazovat a která ne, ale pak nám zase bude vadit, že nastavení obsahuje "milion" parametrů a nikdo se v tom nevyzná :-)

"Ale narazil jsem na problém při exportu do CSV. Když popis produktu obsahuje HTML, konkrétně seznam s odrážkami,
tak se všechny <ul> a <li> nacpou vždy na nový řádek a při importu pak soubor hlásí třeba dvojnásobný počet nalezených položek k importu... a import skončí zamrznutím"
Nemáš prostím tě to CSV ke stažení někde, např. přes privátní zprávu tady ve fóru, abych to mohl otestovat.

Děkuji a samozřejmě díky za feedback.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. kvě 2017 18:52 - 15. kvě 2017 18:54 #131393
Odpověď od Bong
Moderátor

aby se "subkategorie" v category view zobrazovali jako v "categories view" - něco jako v Phoca Gallery, kde jsou subkategorie ve stejných boxech jako obrázky?

Přesně tak jsem to myslel.

50% lidí řekne, že by bylo dobrý v kategorii zobrazit i položky ze subkategorií (ať už fotky, nebo soubory, nebo produkty) a dalších 50% lidí řekne, že tam prostě nemají co dělat

, ...samozřejmě je to možné elegantně řešit zařazením do více kategorií, ale obsluha shopů je zpravidla trochu "tupá" a někdy jim dělá problém zařadit to do té správné kategorie i když je jen jedna. Chápu, že detailnější filtrování by mělo být pomocí specifikací, ale opět připomínám obsluhu :-)

Jde o to vymyslet nějakou formu "batche", ale tak, aby v liště nebylo "milion" tlačítek

Naprosto přesně a správně, dávkové zpracování pro všechno, co je možné. A to myslím kompletně řeší i předchozí připomínku(y).

To ostatní je mi taky jasné, jsou to jen poznámky. CSV jsem hodil do emailu....

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. kvě 2017 19:28 #131394
Odpověď od Bong
Moderátor
A ještě jedna závada... dialogové okno hromadných úprav má všechny prvky natlačené vlevo, špatně se s tím dělá a nedobře to vypadá. Toto je na více Phoca rozšířeních, ale tady u Cart se pokud rozbalím menu kategorií, tak se menu "schová" za spodní hranu okna a odrolovat se někam, kam chci je problém.


I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

15. kvě 2017 19:54 #131396
Odpověď od H13
Admin
Díky za info:

- dialogové okno - chybí tam prostě padding, ale z jakýho důvodu, to nevím, zkusím tam nějakej natvrdo přidat (problém ovšem je, že se to chová jinak v 3.6 a jinak v 3.7)
- rozevírací seznam - u mě se ukáže v dialogovým okně navíc scrollbar, takže scrollbarem odscrolluju a vidím celej select box, ale proč je tomu tak, těžko říct - nějakej konflict v boostrapu. :idea:

- ty podkategorie mám v FR listu, zkusím

- CSV - díky podívám se na to.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. kvě 2017 11:04 #131401
Odpověď od H13
Admin
Verze RC7 vydána.



Mezi hlavní novinky patří zákaznické skupiny a věrnostní body.

www.phoca.cz/news/936-phoca-cart-version-3-0-0-rc7-released

V nejbližší době bude následovat RC8, která bude doplněna o události (pro možné rozšíření pomocí pluginů)

Jako vždy, za případné nahlášení chyb děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

18. kvě 2017 23:36 - 18. kvě 2017 23:38 #131456
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Ahoj. Teď jsem aktualizoval RC7 a ty zákaznické skupiny a věrnostní body mi hází chybu:
Došlo k chybě.
500 Table 'stuky.#__phocacart_reward_points' doesn't exist Table 'stuky.#__phocacart_reward_points' doesn't exist

Což tedy znamená, že se nevytvořily tabulky.
Aktualizoval jsem tedy tak, že jsem novou verzi nainstaloval přes instalační rozhraní Joomly, jako kdyby novou komponentu (což nevím, jestli je správně).

Powered by Fórum