Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

05. říj 2015 16:13 #123759
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Souhlasím, Svatasi, je nás málo. Ale i málo je lepší číslo než nula.

Předně, pardon, navrhuju - tykejme si.

Myslím, že svou osobu prezentuju "virtuálně" dost. Nebloguju sice přímo Joomle, ale vidět jsem snad dostatečně, viz třeba www.mariankabele.com/mak-blog

Pardon, nemám možnost připravovat sérii článků pro JoomlaPortal. Na to prostě nemám časový prostor, ani jsem nic takového nezmiňoval. Bloguju jinde, nejde "honit 1000 zajíců najednou."

Můj cíl je setkat se osobně. To je celé.

Kdo chce, dorazí, kdo ne, nedorazí. V pohodě, žádný tlak.

A jestli potřebuje někdo nějaké důkazy? Jeho věc. Nikde nevyprávím, že jsem "odborník na Joomlu". Nejsem. S Joomlou pracuju, mám na ní postavených x webů, weby na Joomle mě živí. Radím s weby i jiným lidem, zadarmo. To mi osobně ke spokojenému žití stačí.

Nepotřebuju sobě ani nikomu nic dokazovat. Cílem setkání je vyměnit si zkušenosti, obdobně jako to dělají WordPressáci mnohokrát do roka. Opakuju, kdo chce, zúčastní se, kdo potřebuje "důkazy", může čekat dál. Třeba mu někdo nějaké někdy poskytne. Já ne. Nejsme u soudu :-)

Proč není na webu zmínka o knihách? Nevím. Asi je tam provozovatelé webu nezmínili. Zkus se zeptat jich. Vlastně ani nevím, kdo JoomlaPortal provozuje, v záložce Kontakty žádný kontakt není.

Kdo chce dělat charitu, dělá ji. Také nedělám všechno pro peníze, mám dost nevýdělečných aktivit, které pomáhají jiným lidem. Ale nemám potřebu tím tapetovat internet.

Raději hledám důvody, proč se sejít než abych hledal důvody, proč to nejde. To přenechám jiným.

Na závěr raději upřesňuji - ano, na rovinu a natvrdo píšu, že setkání, které mám v plánu, bude zaměřené i na to, jak Joomlu využít pro provoz podnikání, pro výdělek.

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 16:14 #123760
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za info, Barte,

avšak to je asi omyl, nemám zájem publikovat články na JoomlaPortale. Nic takového jsem nepsal. Avšak je to dobrá informace pro ostatní. Třeba se ti někdo ozve.

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 17:02 #123761
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Ještě mě napadlo - JoomlaPortal by mohl fungovat jako nějaký agregátor, rozcestník - kdo o Joomle co kde v češtině / slovenštině napsal. Stejně jako fungují RSS čtečky - jen titulek, obrázek, perex a odkaz na zdroj.

Tím by se částečně mohla naplnit funkce aktualizovanosti portálu.

Nemyslím, že je potřeba za každou cenu publikovat články na JP. Ať si je každý publikuje, kde chce. A na JP pak třeba formou guest postu - po vzájemné dohodě.

Mimochodem, dívím se, že ve větších městech (Praha, Brno,...) už dávno nějaké pivní pokecy Joomlistů nefungují. Proč?

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 17:40 #123763
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor

MaXoft napsal: Nemyslím, že je potřeba za každou cenu publikovat články na JP. Ať si je každý publikuje, kde chce. A na JP pak třeba formou guest postu - po vzájemné dohodě.
MaK.


To je právě to hodně důležité - obsah, který není nikde jinde. Ten táhne. RSS může pomoct jen teď, ale není to něco, co někoho přiláká. Pocit falešné aktivity...

MaXoft napsal: Mimochodem, dívím se, že ve větších městech (Praha, Brno,...) už dávno nějaké pivní pokecy Joomlistů nefungují. Proč?
MaK.


Je nás málo? Není potřeba?

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

05. říj 2015 20:00 #123765
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Svatasi,
ano, souhlasím, užitečný a originální obsah táhne. Avšak kolik je v české komutitě Joomlistů, kteří jsou schopni a ochotni psát pravidelně články a publikovat je na cizí web? Proč by to dělali, když ani nemají čas / chuť se pravidelně potkávat?

Možná jsem v tomto však moc nevěřícný - jde jen o můj subjektivní názor. Každopádně v tom držím palce, třeba tací lidé existují.

Například WebTrh.cz funguje jen na diskusním fóru, nemá žádné vlastní články, anebo jen nějaké minimum. Přesto funguje, myslím, dobře, obdobně jako zdejší fórum. WebTrh má navíc monetizační část, placené nabídky a poptávky + aukční část. Třeba i to by mohlo přitáhnout více návštěvnosti na JP.

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 21:27 - 05. říj 2015 21:29 #123772
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
jeden den se nedívám a už tolik příspěvků. Jsem asi jeden z těch sedmi, možná se budu opakovat. Ale veřím, že dalších mnoho ještě "sedí za bukem".
Jsem pro setkávání, díky MaXoftovi se to rozjelo. Taky naprosto souhlasím se Svatasem.

Vidím tu sociální rovinu. Je určitě dobré přece jen se občas vidět, pokecat, poznat se. Potom se dá snadněji domluvit třeba na společném článku.
Sociální butony a FB to nenahradí.

Je to ale o lidech a současné situaci. My, co jsme zažili nadšení kolem ZX Spekter a následně, si dokážeme představit komunitu, co si pomáhá navzájem. Ale mnoho lidí dnes chce jen přijímat a přijímat hned to nej. Možná píšu nesrozumitelně, ale vidím to na každém kroku. Neumím zašroubovat šroubek, ale budu stavět raketu. A když mně někdo řekne, ať si zkusím nejdříve zašroubovat šroubek, vynadám mu. Já přece stavím raketu. Pak je tu množství stále se opakujícíh věcí, dotazů na banality apod. Tihle lidé si ani nepřečetli základní příručku, nehledají v dizkusích apod. Má se jim pomáhat? Ano, ale ne v diskuzi, právě článkem.

Ke článkům. Nesouhlasím s názorem Maxofta "Proč publikovat na cizí web?" Přece není cizí, je komunity. Když něco potřebuji, komunita pomůže, pomohl jsem já? Chápu, že za to nedostanu zaplaceno, ale mohl bych se třeba "honosit titulem zkušeného uživate", ne jako teď, když naplácám 500 dotazů do diskuze. Nebo něco podobně.
To je spolupráce, abych mluvil k názvu vlákna.

Ozval jsem se, aby bylo jasné, že je nás tu víc a denně tu diskuzi čte. Taky bych rád přispěl portálu, přemýšlým jak. Už jsem si říkal udělat z odpovědí "Bongovy sebrané spisy" do FAQ, uvidíme.

Powered by Fórum