Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zřejme náhrada za Google Maps

08. říj 2018 09:29 #137180
Zřejme náhrada za Google Maps od Radek Malík
Nováček
Zdravím. Na firemních stránkách, které jsou postavené na joomle používám rozšíření Phoca maps s propojením na API key, aby se mi na stránkách zobrazovala mapa s polohou firmy. Nyní jsem zjistil, že je mapa zašedlá s nápisem pouze pro vývojářské účely a na internetu pak informaci, že tato služby byla určitým způsobem zpoplatněna. Existuje nějaké rozšíření z propojením např. na Mapy.cz, kterým by se toto dalo nahradit? Předem děkuji za vaši ochotu a rady mi pomoci.

PS: Stránky jsou www.copytechnik.cz/index.php/2016-01-29-15-03-53/ostrava

08. říj 2018 10:17 - 08. říj 2018 10:21 #137181
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
phoca maps nyní umí zobrazovat i opensource mapy -. www.phoca.cz/phocamaps

Nebo se u google zaregistrujte a budete mít jejich mapy nadále zadarmo
developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key

08. říj 2018 11:17 #137183
Odpověď od H13
Admin
Jestli nepoužíváš na stránce routing, pak bych jen updatoval Phoca Maps a v parametrech přepnul na OpenStreetMap, takto vypadají různé mapy od OpenStreetMap:

www.phoca.cz/joomla3demo/phoca-maps-demo

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. říj 2018 11:49 #137184
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Ten OpenStreetMap bude v takové formě určitě dostačovat na to, co po tom chci. Díky za ochotu. Myslím, že tímhle je to vyřešené.

08. říj 2018 21:48 - 08. říj 2018 21:54 #137187
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Mám rovnaký problém.
napriek tomu, že som si vygeneroval u google API key, a zadal do jooomla pluginu,stránka mi hlási, že nemôže správne načítať mapy. A to mi na inej stránke pri rovnakom postupe ešte nedávno fungovalo, a teraz keď som ju pozrel, zistil som, že už to ani tam nefunguije.
Na ďalšej stránke, kde používam iné rozšírenie pre google mapy, mi to (zatiaľ) kupodivu funguje, aj keď nemám zadané žiadne API key. Vôbec tomu nerozumiem.

Už ma to prestáva baviť. Nemám chuť, ani čas prerábať mapy na všetkých svojich stránkach, kvôli nejakej blbej (cenovej) politike googlu.
Zvažujem tie OpenStreetMaps, len nemám s nimi zatiaľ žiadne skúsenosti...

09. říj 2018 09:13 #137198
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
musíte si k těm svým api klíčům pro google maps přiřadit možnost platby.

Hodně stručně řečeno, musíte jim dát číslo platební karty, přestože platit nic nebudete

Powered by Fórum