Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Wiki na Joomle

10. říj 2017 13:10 #132552
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ne, uz jsem se na to dival a je to presne tohle: docs.gantry.org/ je postaveno z Gravu, coz je redakcni system od rockettheme. Nepotrebuje to databaze. Das to na jakoukoli URL. Sablona je tady getgrav.org/downloads/themes ve 4. rade uprostred - learn2

Jestli ti to staci, tak se to da pouzit. Ja Grav zkusebne pouzivam.

10. říj 2017 13:19 #132553
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Takže se nejedná o doplněk Joomly, ale další systém či prostředí, které by však mělo být na webu samostatně, případně třeba na subdoméně, je to tak?

MaK.

--- -- -

10. říj 2017 14:15 - 10. říj 2017 14:23 #132554
Odpověď od H13
Admin
Grav není doplněk Joomly! - je to samostatný CMS - oproti Joomle! nevyužívá databázi (pro mě osobně se stává díky tomu nepoužitelným, protože databázi potřebuji, a když ne, pak si web udělám prostě v html). Výhodou je jeho jednoduchost a povedné grafické rozhraní a design (tvůrce je vývojář RocketTheme šablon, který vytváří Joomla! šablony - proto to spojení s Joomlou!).

Jinak mě osobně nemile překvapila velikost Gravu, je to cca 21MB, Joomla! má 35MB. Předpokládal jsem, že jako opravdu jednoduchý systém bude mít mnohem méně. Chtěl jsem ho nasadit zde:
www.phoca.cz/cssflags/
Nakonec jsem to udělal prostě jen v HTML

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

10. říj 2017 14:25 #132555
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Definice hesel jsou ale vždy jen na pár odstavců. Musel bych k těm článkům vymyslet alespoň nějaký index + popřemýšlet, jak vše mít nejlépe na jedné straně, třeba i rozbalovací / zabalovací, aby se v tom dalo nějak orientovat, podobně, jako je to teď třeba zde piny.cz/365-fotorad/foto-slang
MaK.

Upravenou šablonou by tohle myslím realizovat šlo poměrně jednoduše, prostě zobrazit blog, setříděný podle názvu, a v šabloně si doplnit ono "rozbalování" a seskupení dle počátečního písmena. Záleží tedy samozřejmě na rozsahu, aby načtení té stránky nebylo moc náročné.

I ten Grav by měl jít nasimulovat v rámci základních článků Joomly - Vhodně zvolená stromová skruktura kategorií a v ní zařazené články s jednotlivými tématy. Jen uzpůsobit šablonu, nebo najít nějakou vhodnou. Dnes navíc pomocí Vlastích polí by se tomu dala dát i nějaká "štábní kultura".

Pohrál bych si raději s tím, než tahat do Joomly další rozšíření.

10. říj 2017 14:31 #132556
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony napsal:

Upravenou šablonou by tohle myslím realizovat šlo poměrně jednoduše, prostě zobrazit blog, setříděný podle názvu, a v šabloně si doplnit ono "rozbalování" a seskupení dle počátečního písmena. Záleží tedy samozřejmě na rozsahu, aby načtení té stránky nebylo moc náročné.

Zatím cca 150 hesel, postupně budou přibývat.
Rozbalování + seskupení – hm, to zní jednoduše. Ale pro mistra programátora :) Poptám se.

Díky za tipy, MaK.

--- -- -

10. říj 2017 14:44 #132557
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Rozbalování + seskupení – hm, to zní jednoduše. Ale pro mistra programátora :)

Při použití Bootstrap 2 (Standard Joomla) - jednoduše např. pomocí Colapse - používá se tuším ve výchozí šabloně v kontaktu.

Powered by Fórum