Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Wiki na Joomle

16. říj 2017 12:02 #132607
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony, to nebyla poznámka na tebe :) Jen obecná poznámka, že jakékoliv odkazy na kusy kódu mi jsou k ničemu, když je nezvládnu implementovat.

Na výpis blogu jsem to přepl, ale až bude hesel víc, stránka se dost natáhne a nebude to asi moc přehledné. Možná bych ale mohl nahoru hodit do modulu manuální, třeba i plovoucí, ABCD index , do jednotlivých písmen vložit odkazy na kotvy, a kotvy šoupnout vždy do prvního hesla u každého písmene. Trošku prasárna, ale i to by asi šlo. Případně si pro každé písmeno vytvořit kategorii pro tento účel.

Škoda, že v nastavení Seznamu článků chybí možnost „otevřít článek v pop-up okně“ nebo tak něco. Ale na mobilu by to asi stejně moc nefungovalo.



MaK.

--- -- -

16. říj 2017 12:07 - 16. říj 2017 12:08 #132608
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13,

máš to pěkné. Možná bych taky mohl třeba hesla nasázet do nějakých boxů v builderu, ale kdo by se s tím manuálně patlal. Stačilo by mi vymyslet nahoru nějaký automatický index. Objevil jsem docela fajn plg www.regularlabs.com/extensions/quickindex , ale funguje bohužel jen ve článku, nikoliv v popisu kategorie ani v modulu. Škoda.

MaK.

--- -- -

16. říj 2017 13:49 #132614
Odpověď od H13
Admin

ale kdo by se s tím manuálně patlal.

No to by byl samozřejmě nesmysl, to jsou normální kategorie a podkategorie a Phoca Documentation si je automaticky roztřídí do boxů - je to jen alternativa k zobrazení kategorií a subkategorií od Joomla! článků. A to je to, co jsem psal, že je nejlepší použít standardní články a jejich kategorie/subkategorie a forma nebo design jak je zobrazit už je jednoduchá nadstavba.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. říj 2017 14:23 #132615
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13,

aha, špatně jsem to pochopil. Máš Documentation jako příklad přímo postavené na komponentě Documentation :)

Umí Documentation vytvořit i index, na jehož položku když návštěvník klikne, tak jej to pouze sroluje dolů k článku na stejné stránce (něco jako výpis blogu), aniž by se otevíral jako nový článek v novém okně?

Takže ty indexy se vytvořily z kategorií a článků takto, ano? (viz obrázek)



MaK.

--- -- -

16. říj 2017 15:03 #132617
Odpověď od H13
Admin
Tam se žádné indexy nevytváří, prostě se vypisuje skutečný stav kategorií, podkategorií a článků:

1) Tzv. Categories view - tedy seznam všech kategorií a jejich podkategorií
www.phoca.cz/documentation
to co jsi na screenshotu označil jako články, to jsou podkategorie

2) Kliknutím na kategorii se dostáváš na tzv. Category view - tedy seznam článků v kategorii
www.phoca.cz/documentation/category/116-phoca-cart-component

Zde už je seznam článků z dané kategorie a při kliknutí na odkaz článku se dostáváš z komponenty Phoca Documentation do komponenty Články - prostě už se zobrazí normální článek:
www.phoca.cz/documents/116-phoca-cart-co...932-stock-management

Prostě komponenta Phoca Documentation pracuje v oblasti zobrazení kategorií, podkategorií a seznamu článku a pak už to přenechává normálně článkům (je to taková náhrada za blog, či zobrazení standardních kategorií). Je tam samozřejmě různý doladění - jako nastavení SEF, navigace, modul, atd. Ale chtěl jsem tím říct, že pokud dáš vše do Joomla! kategorií a článků, pak je nemusíš zobrazaovat standardní cestou, ale klidně přes různé nadstavbové komponenty, případě přes nějaké vlastní modifikace.

S tím indexem jsem to nepochopil, možná myslíš něco podobného tomuto:
www.phoca.cz/documents/116-phoca-cart-co...932-stock-management - vpravo nahoře je navigace, když klikneš na složku, rozbalí se seznam všech článků ve stejné kategorii. Ale kliknutím na odkaz článku se prostě dostaneš na daný článek.

Výhodou použití článku v Joomle! je možnost kombinovat různá rozšíření, např. pokud by jsi někde našel modul, který zobrazuje abecedu a podle písmen se ti zobrazí jednotlivé články, pak se to dá dohromady vše kombinovat. Například pro mě osobně by nebyl problém udělat modul s abecedou, kliknutím na písmeno B by se zobrazil v Phoca Documentation seznam všech článku začínajících na B, atd. - jenže to jsem zatím neudělal, protože jsem nenašel smysl toho, proč by někdo v době Google něco klikal přes počáteční písmena článku :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum