Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Napadení Joomly 3

03. led 2016 17:01 #125062
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Na zálohu jsem se včera na hostingu ptala, mám stránky u Wedosu a tam je dostupná záloha max 7 dní zpět (zálohují 1x týdně). Pán mi ale napsal, že podle něj obnova zálohy nepomůže, že je možné, že už i ta bude s virem. :dry:

03. led 2016 17:36 #125063
Odpověď od Bong
Moderátor
V tom případě to musíte vyčistit (mezi provedením kroků 4 a 5). Mohlo by to být asi takto:

Staáhněte si přes FTP kompletní obsah souborů a složek vašeho webu na PC. Bude se vám pak lépe pracovat. Při výchozím nastavení (například TC) by měly být zachovány datumy a časy souborů.

Stáhněte si PLNÝ instalační balíček vaší Joomly, jeho obsahem (kromě složky installation) přehrajte vaši Joomlu. Tímto krokem máte všechny soubory Joomly v pořádku, nenapadené, nepoškozené a nechybějící.

Projeďte všechny soubory a složky nějakým antivirem. Nalezené soubory smažte, nebo pokud patří k nějakému rozšíření, bude je třeba nahradit originálem.

Stejně tak projeďte soubory dle data a času tak, aby jste nalezla nové nebo upravené soubory, které antivir neodhalil. Opět je bude nutno smazat nebo nahradit.

Třeba vám ještě někdo nějakou fintu poradí.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Wolfíí

03. led 2016 23:54 - 03. led 2016 23:57 #125067
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Jestli to nepůjde vyřešit, nabízím svou pomoc.

Jo tak koukám, že už to je OK ;-)

04. led 2016 00:50 #125068
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Moc děkuji za radu, web opět běží! :woohoo:
Hesla jsou změněna, soubory, které našel vir smazány, nainstalovány nejnovější verze všech doplňků i Joomly a FTP jsem raději zamkla. Web jsem dala opět zkontrolovat na webu sitecheck.sucuri.net/ a ani ten už žádný malware nenašel, tak snad je to už v pořádku. Také jsem na web nainstalovala Admin Tools (free), stačí ho tam mít nainstalovaný nebo mám v něm učinit ještě nějaké nastavení, aby stránky pomáhal bránit? Měla bych udělat ještě něco, abych minimalizovala znovunapadení webu?
Ještě jednou moc děkuji za pomoc!

04. led 2016 06:29 #125069
Odpověď od Bong
Moderátor
Teď už je třeba počkat, zda se neprojeví nějaké opomenutí :-) i to se může stát.

Ke komponentám bych přidal Akeba Backup a web zazálohoval. Ať máte nějaký bod návratu....

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Wolfíí

04. led 2016 12:29 #125073
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Dobře, hotovo, ještě jednou moc děkuji! :-)

Powered by Fórum