Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zaheslování galerie - phoca

29. čvc 2015 18:03 #122845
Odpověď od roman
Nováček
No dělám web pro komunitu a jsou tam fotogalerie veřejné, ale budou tam i fotogalerie zaheslované, kde je mohou vidět jen uživatelé, které uzná zakladatel galerie za vhodné, komu povolí a dá heslo. Takže uživatel se přiloguje a bude využívat komunitní web a když uvidí fotogalerii, kde bude onačeno, že musí požádat o heslo zakladatele galerie, napíše a ten mu dá heslo. To stejné bych potřeboval i s diskuzním fórem, ale to asi nejde. Využívám Kunena fórum

29. čvc 2015 18:36 #122846
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Vidíte a já si dodnes myslel, že tyto komponenty používají uživatele z Joomly.
Pak by nebyl problém místo hesla přiřadit uživatele k vyvoleným.

29. čvc 2015 18:39 - 29. čvc 2015 18:39 #122847
Odpověď od roman
Nováček
Děkuji za odpověď, asi jsem to celé pojal špatně, asi se Joomla na komunitní web prostě nehodí, už se s tím morduji asi dva měsíce a pořád to není ono. Hmm, špatný záměr.

29. čvc 2015 22:04 #122849
Odpověď od roman
Nováček
Třeba tvůrce Phoca Gallery napadne úžasnost - při založení fotogalerie zaškrtnout - fotogalerie pod heslem a vložit heslo, pak tam bude, pro vstup do galerie zažádejte zakladatele galerie o heslo - a živý kontakt na zakladatele a je to. Ale asi je to programátorsky neřešitelné

29. čvc 2015 22:18 #122851
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, jsou tři práva:

- upload
- mazání
- zobrazení.

Nás zajímá zobrazení (přístup - access). Pokud v administraci navolíš, že u 20 kategorií bude mít přístup pouze login abc. Pak, kdo se přihlásí jako abc, bude moct vidět všechny kategorie, ke kterým má právo - záleži na tom, jak se jednotlivé kategorie nastaví. Např. máš 20 kategorií, v každé z nich nastavíš, že ji může vidět pouze účet abc a ostatní ne. Pak, ten kdo se přihlásí pod účtem abc (může to být víc lidí) prostě uvidí všechny kategorie, ostaní neuvidí nic.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. čvc 2015 08:28 #122853
Odpověď od roman
Nováček
Dobrý den, děkuji za odpověď, to už tady vysvětlili kolegové před tím a plně vím, jak to funguje, mě šlo o jinou věc, aby šlo řešit zaheslování každé fotogalerie a když se uživatel přihlásí, vidí fotogalerie, ale u některých bude ikona uzamčení a heslo mu přidělí zakladatel fotogalerie. Aby se nemusel pořád přelogovávat, protože se počítá, že bude fotogalerií třeba časem celkem dost, kde bude přístup přes heslo. A jak to tak chodí, pokud se budu pohybovat mezi galeriemi kde jsem vyplnil heslo a pustilo mne to dál, tak si to heslo systém pamatuje a nemusím tedy pracně odhlašovat a zase přihlašovat. Takže představa, že se pořád přelogovávám při tom, že se chci podívat do galerie, pak do další a další je opravdu špatně.

Powered by Fórum