Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pozadí stránky

02. pro 2014 00:44 #119180
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Barvu horního menu změníte v souboru /templates/beez3-upravena/css/personal.css řádek č.50 kde to začíná #header ul.menu B)

02. pro 2014 13:20 #119184
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Tak to právě bohužel ne
dal jsem tam background-color: red; aby tzměna byla vidět, ale nic se nezměnilo

02. pro 2014 14:24 #119185
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Upravil jste špatný řádek, změnu musíte provést až na dalšm řádku : background-image: linear-gradient(#eeeeee, #dddddd);
Poděkovali: Ernst

02. pro 2014 22:41 - 02. pro 2014 22:44 #119191
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
díky moc, to už funguje. to se budu muset doučit (to je css3?)

Kdyby se Vám chtělo, tak na dvě věci nemohu přijít.
Když rozkliknu "projekty", tak se menu taky zobrazí ve špatné barvě (to ale snad mohu na základě předchozího dohledat)

Horší jsou vlaječky jazyků nahoře. Pole bylo tak velké, že jsem ho musel zmenšit, protože překrývalo poslední položky horního menu (neviditelně), takže ty nešly vybrat.
Přidal jsem:
ul.lang-inline {
max-width: 200px;
text-align: center;
}

a změnil
#line {
padding: 5px 0 2px 2px;
position: absolute;
right: 10px;
left: 890px;
top: 0.5em;
max-width: 40em;
text-align: right;
min-width: 40em;}

Tím se mi však stane, že když hodně zůžím okno, vyjedou mi vlaječky mimo něj

Nevíte co s tím?

Dá se někde nastavit, kdy se už po zůžení okna objeví dolní posuvník a okno už se nepřizpůsobuje? To by také bylo řešení.

PS omlouvám se za neznalosti, je to můj první projekt v joomle 3

02. pro 2014 23:08 #119192
Odpověď od Cony
Moderátor
Gradient pozadí je opravdu CSS3. Doporučuji se podívat na nástroj Ultimate CSS Gradient Generator - jednoduše si naklikáte co chcete za gradient a CSS kód se Vám vygeneruje.

Pro zjištění podpory různých CSS3 vlastností je pak ideální Can I Use .

02. pro 2014 23:23 #119193
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono to není tak o Joomle jako o CSS :)

Při absolutním pozicování nastavujte buď left (vzdálenost levé hrany objektu od levé hrany nadřazeného objektu pro pozicování) NEBO right (vzdálenost pravé hrany od pravé hrany).

Pokud nastavíte nějakému prvku max-width i min-width na stejnou hodnotu, má to stejný efekt jako by jste nastavil přímo width. Navíc používáte pro rozměr hodnotu v jednotkách em - nikdy tedy nevíte jak přesně bude objekt velký.

Mělo by Vám stačit třeba
Code:
#line { padding: 5px 0 2px 2px; position: absolute; right: 10px; top: 0.5em; min-width: 200px; } ul.lang-inline { text-align: right; }

V CSS ale máte zbytečně obecnou definici #header ul která Vám styluje menu ale i ty jazyky, chtěl by jí to zkonkrétní, a jazyky si nastylovat zvlášť, aby Vám je tato definice neovlivňovala.
Poděkovali: Ernst

Powered by Fórum