Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

excel

17. kvě 2014 22:54 #116140
Odpověď od Cony
Moderátor
V PHP lze se soubory Excel pracovat. Existuje na to výborná knihovna PHPExcel . O konkrétní implementaci do Joomly ale nevím, zřejmě by jste musel programovat...

Samozřejmě ale nelze než nesouhlasit s předchozími příspěvky, udržovat data v excelu je velmi špatný nápad.

18. kvě 2014 08:32 #116143
Odpověď od jarsmid
Začátečník
Děkuji, programovat bych nezvládl.
Data jsou v Excelu (já i po zkušenosti dobře vím, jak je to prakticky nemožné ochránit - proto 2X denně zálohujeme, ale ani tak nezabráníme chybám). Udělali jsme i tři pokusy něco koupit, ale prezentace nás nepřesvědčily.
Uvažoval jsem také o Accesu (dříve jsem v něm něco dělal), ale po tom, jak ho MS "upravil", tak nevím zdali je to dobrá volba (i když by údajně měl být přístupný i přes prohlížeč).

I tak děkuji všem, co se snažili pomoci.

19. kvě 2014 10:53 #116155
Odpověď od Cony
Moderátor
Přes prohlížeč není dostupná žádná databáze. Přístup k databázi Vám zprostředkuje server, ne kterém běží PHP, ASP, nebo něco jiného. Takže pokud budete mít např. v PHP aplikaci, která bude umět tahat data z Access, můžete použít třeba i ten, na druhou stranu od Excelu k Access je tak trochu z bláta do louže :-)

20. kvě 2014 11:21 #116171
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor

carlosm napsal: tuším že excel umí konverzi do DB, nebo se pletu?


Třeba CSV :)

Jenže předpokládám, že data jsou v Excel tabulkách proto, protože to jsou jakési formuláře, které mají danou strukturu. A s tím se pak dělá dost blbě.
Pokud jsou to však tabulky tj. 1 řádek alias záznam obsahuje několik sloupců alias údajů, pak je CSV ideální na přetvoření do čehokoliv. I třeba přes ten Access nebo je jako prostou tabulku do mySQL a skrz PHP do rozhraní...

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

20. lis 2014 15:10 - 20. lis 2014 15:10 #118987
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pokud potřebujete do článku vkládat excelovské tabulky bez znalostí php nebo html, tak to jde za pomocí komponenty TABULIZER , komponenta je sice placená, ale za ty peníze toho umí opravdu hodně.
Tabulky lze graficky upravovat, doplnit je o vyhledávání, řazení podle sloupců nebo filtrování. Pokud aktualizujete data v excelovské tabulce, tak následovná aktualizace na strránkách je velice jednoduchá. Tabulek můžete mít na stránkách kolik chcete a ke každé jiný vzhled. Jinak na stránce autora jsou demo ukázky různých vzhledů a celkem slušné videonávody
:)
PS. komponentu jsem nedávno koupil a pomalu se s tím učím pracoval, takže pokud budete mít nějaký dotaz a já budu vědět, rád odpovím.

16. říj 2015 20:02 #123993
Odpověď od Milan
Uživatel
Dobrý den,
lze pomocí TABULIZERu editovat tabulku z frontendu a nastavovat pro to práva různým uživatelům.
Potřebuji ecidovat různé organizační záležitosti a pomocí tabulek se mi to zdá nejpřehlednější. A tato komponenta se jeví jako vhodná.
Díky

Powered by Fórum