Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

15. lis 2010 12:02 #67224
Odpověď od Zdenda42
Začátečník
Ještě doplním, při dřívějším archivování je datum v archivu to, které bylo nastaveno a ne aktuální datum archivování.
Sloupec dokument - někde jsem vypátral, že by tam měla být velikost souboru, ale údajně v zákonu to není definované ( při nynějších rychlostech mi to přijde i zbytečné), důležitější je typ dokumentu a to si myslím, že ikonka je dostačující
a název dokumentu by nemusel být odkazem, na to by stačila kolonka dokument, kde by byla ikonka velikost a název souboru. jestli se odkaz otevře v tom samém okně, nebo v novém to je do diskuse.
Dobrá práce

15. lis 2010 13:56 #67231
Odpověď od vlada
Nováček
Malá technická-
Datum svěšení by vždy měl být nějaký, ne "nenastaveno". Abychom nesměšovali dva pojmy. To, jestli chci, aby dokument visel třeba rok a nešel do archivu je jedna věc a to , že do 14 po zveřejnění dokumentu se proti němu může někdo odvolat, podat připomínku a pod. je druhá věc. Určitě ten rozdíl chápete a proto je důležité tyto dva pojmy nezaměňovat a neslučovat.

Frontend vypadá dobře. Stará dobrá tabulka :) Trochu postrádám název souboru, pod jakým se uloží, když ho stáhnu. Kdo je chytrý, ten si to najde při ukládání. Asi je to v pořádku, protože se nenabízí tlačítko "Stáhnout" a uživatel tu možnost má při otvírání, případně z prohlížeče otevřeného souboru. A tam si může vybrat.
Ten počet stažení si myslím opravdu pouze jako volitelný nebo pouze pro administraci a statistiku.

Co se týče názvu a anotace, je v podstatě jedno, jestli celý název bude v názvu a anotace prázdná. Pokud nebude dělat JOOMLE problém dlouhých názvů s diakritikou. Jen to políčko názvu je krátké oproti políčku Popis záznamu v editoru. To už je detail.
Snad budu mít večer trochu víc času na vyzkoušení. Zatím hodně dobré :)

15. lis 2010 15:22 #67234
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Díky za reakce!
Byl bych rád, kdyby jste se nějakým způsobem domluvili na tom, jak má fungovat ten "nenastavený" datum sejmutí. Nemám zkušenosti s úředními deskami, ale myslím, že by všechny měly fungovat stejně, ne? :-)

Oki, počet stažení bude ve FE nastavitelný, v BE bude naopak vidět

Fajn, název záznamu změním z typu text na textarea a bude možné zadat název další než 255 znaků. Jinak nějak nevím, že by Joomla měla problémy s diakritikou u dlouhých názvů.

15. lis 2010 15:43 #67236
Odpověď od vlada
Nováček
Omlouvám se za svou zmatečnost. Nemyslel jsem, že by měla problém. Jen jsem narážel na obdobu u článků. Název článku normálně s diakritikou, ale Alias bez mezer, diakritiky a pod. Předpokládám, že komponenta UD interně bude fungovat taky tak nějak. Není to "můj" problém uživatele :) . Jen aby to tobě nekomplikovalo práci - jednoznačná identifikace dokumentů a tak. Ale třeba pracuješ s ID a je to úplně mimo mísu.

Datum svěšení vždy. Datum automatické archivace jako samostatná, interní proměnná v BE. Ne ve FE. Nebo tedy ruční archivace. To je ono. Musí se odlišit pojem Svěšení a Archivace. To jsem se snažil napsat ve svém minulé poznámce.
Svěšení není archivace. Pouze ukončení lhůty k vyjádření připomínek dotyčných. Archivace může, ale nemusí nastat vzápětí poté. A často také nenastává.
Termín svěšení je dán Správním řádem a dalšími právními předpisy, podle typu dokumentu. Termín archivace nastane logický až po termínu Svěšení, ale není striktně stanoven.
Tak musí fungovat všechny úřední desky. :)

15. lis 2010 16:12 #67237
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jojo, pracuji s ID, takže UD nevadí, když dva záznamy budou mít stejný název. ID záznamu je vidět u staženého souboru (čísla před pomlčkou).

Takže k té archivaci. Pokud má být archivace nezávislá na datu sejmutí, je potřeba pro automatickou archivaci uvést ještě datum archivace. Jinak není možné automatickou archivaci udělat, protože není jasné, kdy se má záznam archivovat.

15. lis 2010 16:37 #67238
Odpověď od Zdenda42
Začátečník
bez vypršení, to se mi líbí jde v tomto případě jen o přehlednost, aby bylo vidět, ktreý je ještě platný

Powered by Fórum