Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chytré hledání - problém s indexováním

24. zář 2012 10:44 #97911
Odpověď od Mirek
Začátečník
Plugin pro chytré hledání mám povolen. Když zvolím ve správci rozšíření - Databáze - Opravit, píše mi to

62 změn databáze bylo úspěšně zkontrolováno.
22 změn databáze nemění strukturu tabulek a bylo přeskočeno.

což jsem ale našel, že je také normální, že to takhle má psát.

Pokud změním velikost dávky indexace na menší než 50, nesekne se to hned na začátku, ale sekne se to až na 13%. Divné ale je, že když se to sekne a já to okno s indexováním zavřu, naindexováno je pořád stejně (málo) položek, i když se to sekne na 13%, i když se to sekne hned na začátku.... Počet naindexovaných položek je pořád stejný....

Opravdu tedy netuším, co by s tím mohlo být :(

24. zář 2012 12:31 #97921
Odpověď od Cony
Moderátor
Pak to zřejmě způsobuje jedna konkrétní položka. Zkuste identifikovat tu položku, třeba postupně vypínat jednotlivé pluginy pro obsah atd.., nebo se podívat co se vždy z indexuje a odhadnout který článek (nebo něco jiného) by byl nařadě. Třeba je nějaký článek špatně uložen, nebo má nějakou špatnou vazbu z důvodu migrace nebo něčeho jiného...

To že se jednou ukáže progress 0 a po druhé 13% je v pořádku, znamená to, že kritická položka je v prvních 50-ti indexovaných položkách (tedy nepodaří se zpracovat ani prvních 50 - neposkočí progress), v druhé varinatě se zpracovává až v druhém kroku - tedy poskočí progress o jeden dílek což je u Vás 13%.

24. zář 2012 18:22 #97951
Odpověď od Mirek
Začátečník
Také jsem myslel, že to dělá jeden článek, ale teď zkouším vždy něco zakázat a znovu indexovat, zakážu třeba 50 článků najednou, spustím znovu indexaci a přibydou tam nějaké záznamy navíc a opět se to sekne.... už tam mám přes 100 záznamů naindexováno, ale vždy se to sekne (buď hned na začátku nebo na těch 13% - v závislosti na velikosti dávky indexace). Vůbec to nechápu....

24. zář 2012 22:09 #97964
Odpověď od Cony
Moderátor
Máte zapsiovatelnou složku logs? A cestu v konfiguraci nastavenou absolutně? Zde popisují obdobný problém a řeší to právě nastavení cesty k logs.
Výpis chyb máte zaplý? Pokud ano, zkuste ho vypnout, je možné že PHP hlásí nějaký Warning a naruší tím volání AJAX funkce. A nebo lépe pomocí FireBug zkontrolujte jaké odpovědi se vrací ze serveru, měli by tam být vidět nějaké chyby.

26. úno 2013 09:25 #104568
Odpověď od Mirek
Začátečník
Dobrý den,

omlouvám se, že jsem se neozýval, ale úplně jsem zapomněl, že jsem sem psal dotaz. Nepodařilo se mi to žádným způsobem vyřešit, tak jsem to nakonec obešel tak, že jsem stáhl jinou komponentu na vyhledávání a vše funguje tak, jak má.

Děkuji všem za rady :)

26. úno 2013 11:03 #104569
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak se ještě podělte o detailech Vašeho řešení, jaká komponenta? Pokud bude někdo příště hledat, tak aby se nemusel znovu ptát...

Powered by Fórum