Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Re: Jednoduchý lighbox

31. kvě 2012 20:04 #94152
Odpověď od soko.ban
Uživatel
No já teď už taky a beze změny... to bude nějaká ptákovina, ale přijít na to jaka...

31. kvě 2012 20:32 - 31. kvě 2012 20:54 #94155
Odpověď od Bart
Moderátor
Moje doporučení: Všechny tyto body co jsem vyjmenoval jsou velmi jednoduché na použití - sám používám.
Navíc všechna tato rozšíření jsou přeložena. Češtiny najdeš na známých místech.

Dále rozhodně mohu doporučit pluginy od JoomlArt . Jedná se o JA PopUp - který automaticky z vloženého obrázku udělá obrázek s POPUP (k dispozici je několik POPUP enginů). Za zmínku stojí i JA Thumbnail (není to čistě popup engine).
Poděkovali: soko.ban

31. kvě 2012 20:41 #94156
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
mavik Thumbnails funguje i na Joomla 2.5, vlastnoručně testováno na 3 webech běžících na Joomla 2.5 a na dalších dvou pod J 1.5
Je to perfektní plugin, vyniká jednoduchostí (alespoň pro mně :) ) a hlavně češtinou.
Umožňuje nadefinovat si vlastní třídu pro "zvětšovací" obrázky, nebo lze použít na všechny obrázky vkládané přes editor.
Nahraješ si obrázky do ../images např. v rozlišení 640x480px a při vložení přes editor je zmenšíš na požadovanou velikost a plugin sám dělá požadované zvětšení. Máš možnost volby ze tří efektů.
Vřele doporučuju ;)
Poděkovali: soko.ban

31. kvě 2012 20:53 #94157
Odpověď od soko.ban
Uživatel
Ok, díky za tipy... v této chvíli mi sice nefunguje změna velikosti obrázku taháním za rohy, ale pokud obrázek vložím, taxe vytvoří náhled a po kliku to zobrazí lightbox.. takže OK
Ďíky

31. kvě 2012 21:40 #94158
Odpověď od soko.ban
Uživatel
Takže otestováno, vše zde zmíněné jsem vyzkoušel na čisté joomle 2.5 a budu používat ImageSizer.

Díky za postřehy.

11. čvc 2019 23:54 #140442
Odpověď od Wolfíí
Pokročilý uživatel
Prosím o radu, dá se u JCE MediaBox nastavit, aby se automaticky nastavilo zvětšování u všech vložených obrázků do textu a nemuselo se tak ručně nastavovat zvětšování u každého obrázku zvlášť? A pokud to JCE neumí, doporučíte mi jiný podobný plugin, který to umí? Děkuji.

Powered by Fórum