Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Neúspěšná migrace z 2.5.28

31. říj 2016 07:14 #129000
Odpověď od Ivan Delichristov
Uživatel
Řešil jsem podobný problém s odinstalací Phoca Gallery a migraci.
Nezmizel dokud jsem nevymazal všechny nabídky a odkazy na fotogalerie a obrázky vložené v článcíh např. {phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=0}.

31. říj 2016 07:23 #129001
Odpověď od Ainny
Začátečník

Deli napsal: Řešil jsem podobný problém s odinstalací Phoca Gallery a migraci.
Nezmizel dokud jsem nevymazal všechny nabídky a odkazy na fotogalerie a obrázky vložené v článcíh např. {phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=0}.


No to je "hezký". Já už to pomalu vzdávám. Nemám šanci to vyzkoušet ani na localhost, protože se mi nedaří import databáze. Údajně je velká a nepomůže ani BigDump. Každopádně díky. Tohle ještě vyzkouším.

31. říj 2016 09:16 - 31. říj 2016 09:23 #129003
Odpověď od Ainny
Začátečník

Ainny napsal:

Deli napsal: Řešil jsem podobný problém s odinstalací Phoca Gallery a migraci.
Nezmizel dokud jsem nevymazal všechny nabídky a odkazy na fotogalerie a obrázky vložené v článcíh např. {phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=0}.


No to je "hezký". Já už to pomalu vzdávám. Nemám šanci to vyzkoušet ani na localhost, protože se mi nedaří import databáze. Údajně je velká a nepomůže ani BigDump. Každopádně díky. Tohle ještě vyzkouším.


Takže... zdá se, že tohle byla rada nad zlato, i když jsem všechno, co má v názvu "phoca" ve správci jenom zakázala. V článcích jsem nic nemazala, to by mě kleplo, i když, jak jsem tak koukala, to bude nějaké úpravy chtít. Instalace proběhla v pořádku. Staré verze galerie i návštěvní knihy jsem odinstalovala a nahodila nové. Zatím bez češtiny, ale zdá se, že jsem po třech dnech na dobré cestě. Díky za nakopnutí. :^)

31. říj 2016 21:24 - 31. říj 2016 21:26 #129012
Odpověď od H13
Admin
Jen doplním:

Nezmizel dokud jsem nevymazal všechny nabídky a odkazy na fotogalerie a obrázky vložené v článcíh např. {phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=0}


Plugin kód vůbec nemá vliv na upgrade a podobně, dokonce, pokud daný plugin není aktivní, nebo neexstuje, pak se plugin kód chová jako normální text v článku. Ale v žádném případě se např. nevolá při upgradu, a pod.

V článcích jsem nic nemazala

Což je správně, tím, že např. plugin byl zakázán v plugin manažerovi, stává se z plugin kódu standardní text. Proto prosím, aby se nešířila informace, že se musí něco mazat v článku - tímto nesmyslem bychom Joomlu! znechutili každému, např. já bych musel projít přes tisíce článků při upgradu, což je samozřejmě nesmysl.

Staré verze galerie i návštěvní knihy jsem odinstalovala a nahodila nové

tady je případný návod na migraci: www.phoca.cz/development/50-joomla/phoca...omla-2-5-to-joomla-3 - tedy vlastně odinstalovat a nainstalovat znovu, ale s tím, že se exportují/importují (zachovají) data.

Instalovat na localhost případně někam jinam na server právě zapřičiní to, že se pracuje s dvoumi instancemi - z jedné se pouze exportuje (soubory a data z databáze) a do druhé se jen importuje (soubory a data do databáze) - tím pádem odpadají všechny komplikace, i když se něco zvrtne při importu, exportní instance je stále stejná a může se použít pro opětovný import - tímto způsobem se dá udělat migrace (nemyslím pouhý upgrade) během pár minut.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. lis 2016 07:25 #129015
Odpověď od Ainny
Začátečník

H13 napsal: tady je případný návod na migraci: www.phoca.cz/development/50-joomla/phoca...omla-2-5-to-joomla-3 - tedy vlastně odinstalovat a nainstalovat znovu, ale s tím, že se exportují/importují (zachovají) data.

Instalovat na localhost případně někam jinam na server právě zapřičiní to, že se pracuje s dvoumi instancemi - z jedné se pouze exportuje (soubory a data z databáze) a do druhé se jen importuje (soubory a data do databáze) - tím pádem odpadají všechny komplikace, i když se něco zvrtne při importu, exportní instance je stále stejná a může se použít pro opětovný import - tímto způsobem se dá udělat migrace (nemyslím pouhý upgrade) během pár minut.

Díky za navedení k návodu, protože mám pochopitelně prázdnou knihu i galerii. Jestli mi to při mé šikovnosti bude trvat jenom pár minut, to je otázka druhá. ;^)

01. lis 2016 13:34 #129022
Odpověď od H13
Admin

Jestli mi to při mé šikovnosti bude trvat jenom pár minut

- no tím jsem měl spíš na mysli to, že to někdo dělá např. po desáté a ty postupy už má naučené, pokud to někdo dělá poprvé nebo podruhé, pak to samozřejmě tak rychlé a jednoduché asi nebude :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum