Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fotky se nechtějí zobrazit

01. čvn 2015 22:50 - 01. čvn 2015 22:57 #122012
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
PS nesmí být - Zakázat kliknutí pravým tlačítkem myši
nemusí být - Zobrazit stažení? (tedy zobrazení ikony stažení)

Musí být povoleno:
Show link to original images?
Show link to original images for guests?

Když dám kopírovat adresu obrázku z galerie, zobrazí se malý, když ze zvětšeného obrázku, zobrazí se velký

02. čvn 2015 00:28 #122019
Odpověď od BrokenJirka
Návštěvník
Ernst: Zdravím. V prvním příspěvku, u druhého odkazu máte přesně to co chci. Odkaz který končí příponou jpg. To pak jde vložit např do diskuzního fóra mezi tagy [jpg] [/jpg].
Netuším, ale kde by mohlo být nastavení "nahrávání originálů" a nevím jak zakázat kliknutí pravého tlačítka. Show link to original images jsem nasel v "detail view".

K anglické verzi: Velice se omlouvám, ale zapomel jsem zmínit, že k překladu používám jDiction, máte s ním zkušenost? V joomgalery se mi pak u každé fotky a kategorie, zobrazí vlaječka kam napíší překlad. O víc se nestarám. Funguje to, popisky se přepínají na anglické. A pokud fotku nezanořím o level níže do pod kategorie ale pouze do katekoria která ja "nahoře" tak dokonce funguje i zobrazování obrázků v plné velikosti v popup okénku.
Opravení práv jsem vyzkoušel.

02. čvn 2015 00:41 #122020
Odpověď od BrokenJirka
Návštěvník
Musel jsem dát také "use real patch", aby se mi zobrazila cesta is *.jpg

02. čvn 2015 08:11 #122024
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
to Zakázat kliknutí pravým tlačítkem myši (musí být NE) je také v Náhledu detailu. Máte tam dohranou češtinu)
ještě musí být v nastavení frontendu - funkce vyskakovacího okna - Zakázat klik pravým tlačítkem - NE
originál se asi nahrává vždy, volba tam není
to "Použít reálné cesty" jsem si uvědomil až v posteli, a už se mi nechtělo vracet k PC. Ale to je přesně to co potřebujete.
(předchozí nastavení však musí být taky)

02. čvn 2015 08:22 - 02. čvn 2015 08:27 #122025
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
vidím, že už se Vám detaily obrázků zobrazují správně, čím to bylo?

02. čvn 2015 09:02 #122026
Odpověď od BrokenJirka
Návštěvník
Tak kdyz zapnu "use real patch" tak ostatní nastavení o kterých jsme psali tak nemají vliv, funguje to stále at nastavim co nastavím. Plus se rozchodilo i to zobrzování detailů v anglicke verzi, což je sice hezké, ale sem z toho zmatený, nemyslím si že je to hlavní příčina a mělo by to fungovat i bez toho, nebo nevím. Každopádně mi funguje co jsem chtěl:) Snad to nebude mít negativní vliv na něco jiného.
A děkuji všem za pomoc!

Powered by Fórum