Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Špeciálne vkládanie nových článkov/produktov

05. čvn 2014 11:13 #116435
Zdravím Joomláci,
viete mi prosím poradiť, či existuje nejaký rozšírenie do joomly, ktoré by umožňovalo vkladať články/produkty, týmto spôsobom:
Mám napr. produkt minerálnu vodu. Tento produkt bude mať napr. vždy rovnaký popis, ale už bude mať odlišné vlastnosti, ako napr. perlivá, neperlivá, prírodná...
Takže v administrácií by bol formulár na vloženie nového produktu/článku, kde by som si za-klikol, aké vlastnosti má ten produkt, aké obrázky chcem vložiť, a tým by som jednoducho vložil nový článok/produkt do stránok. Teda by som nemusel 100x prepisovať vlastnosti.
Nejde mi o eshop, nebude tam žiadny košík. Ide mi len o jednoduché vkladanie produktov/článkov do stránok, kde bude akurát naviac parametrizovaný pomocník, ktorý určí vlastnosti. Takže nebude nutné mazať napr. text neperlivá a prepisovať ručne na perlivá.

Snáď sa rozumieme.

Ďakujem, za nejaký podnet.

05. čvn 2014 11:19 #116438
Odpověď od Bong
Moderátor
I tak použijte shop (případně komponentu katalogu). Tam si toto nadefinujete snadno. Funkci košíku snadno vypnete a pak bude shop fungovat jako katalog. Nemusíte nutně používat Virtuemart, shopů pro Joomlu je více , Zřejmě bych zvolil JoomShopping, nebo Phoca Cart (ale tam myslím košík nejde vypnout).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

05. čvn 2014 11:42 #116440
Odpověď od down999
Uživatel
Hmm.. moc krát ďakujem za rýchlu odpoveď. A nejaký katalógovú komponentu viete prosím doporučiť?
Ďakujem!

05. čvn 2014 12:00 #116443
Odpověď od down999
Uživatel
Ešte som tu našiel rozšírenie "Fields and Filters"
extensions.joomla.org/extensions/authori...t-construction/24580
Možno s menšou úpravou zdrojového kódu by to mohlo vyhovovať.

05. čvn 2014 13:27 - 05. čvn 2014 13:28 #116446
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
Klidne bych pouzil i ZOO . tam udelate cokoli napr. v Product katalogu. Variabilni tak, ze si to udelate jak sam chcete. Jednoduche na vkladani filtrovani. atd..

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

05. čvn 2014 13:37 #116447
Odpověď od Cony
Moderátor
Nebo zkuste FieldsAttach

Powered by Fórum