Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtue Mart - nastavení práv uživatele

18. led 2013 09:50 #102352
Virtue Mart - nastavení práv uživatele od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Doufal jsem, že VM bude mít nějakou inteligentní správu uživatelských práv, tak abych mohl člověka pustit do obchodu, ale zbytek joomly mu nechal znepřístupněný, ale narazil jsem jen na nějakou vývojářskou fci, která když se aktivuje, lze pak v menu "zákazníci" aktivovat kolonku "Prodejce". Nicméně se nic neděje, dokud stejnému uživateli nepřidělím v administraci joomly práva super admina, což je dost na .....prd.

VM chci použít pouze jako katalog knih s evidencí různých údajů, potřebuju aby různí lidé měli možnost tento katalog spravovat, ale do samotné administrace joomly je pustit rozhodně nemůžu.

Existuje nějaká cesta?

Díky!

18. led 2013 13:09 #102356
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
a co pres frontend?

Joomla! pro každého

18. led 2013 13:12 #102357
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
no, přes frontend se mi to povedlo zprovoznit jen tak, že nastavím userovi SuperAdmina, což je nepoužitelné.
Navíc pak stejně user SuperAdmin může položky v katalogu pouze upravovat, ale nemůže je tvořit. Navíc se lehce přihlásí do administrace stránek, což nechci...

18. led 2013 13:39 #102360
Odpověď od Bong
Moderátor
Ve Virtuemartu bývala možnost nastavit uživateli přístup do administrace tak, že měl k dispozici pouze Virtuemart.
Jinak by ale mělo být možné vytvořit speciální skupinu uživatelů, která má přístup do administrace, ale jen na Virtuemart, nebo se pletu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. led 2013 14:34 #102364
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
primo ve virtuemartu jsem tuto moznost nenasel. Je tam jen vyse zminena moznost pro nastaveni jakehosi pristupu pro prodejce, ale to nic neresi, bez udeleni prav k superadminovi to nefunguje, navic je u toho napsano, ze to je fce spise pro vyvojare.
V nastaveni pristupu v uzivatelskem nastaveni primo joomly by se asi dal nastavit superadmin a pak se mu asi musi ocesat prava az na virtuemart, ale prijde mi to dost nestastne reseni, skrabani pravou rukou za levym uchem.
Prekvapuje me, jak malo dotazu a pripadu na tuto vec nachazim, bud to je banalita, nebo to opravdu nikdo nepotrebuje, coz pochybuju.

18. led 2013 22:28 #102378
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Netuším jestli to byla prozřetelnost, moje snaha, nebo se na mě prostě usmálo štěstí, ale zdá se, že moje několikaměsíční trápení je u konce a vzniká konečně to, co jsem měl v plánu!

Použil jsem rozšíření Cobalt 7, viz začínající knihovna teramagazin.cz/index.php/knihovna

Powered by Fórum