Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Šifrování hesel

03. led 2013 21:52 #101543
Odpověď od Karri
Návštěvník
Jak tak sleduju vaše problémy, vás někdo nemá hodně rád a vy zřejmě víte, kdo to je - kurňa, tak si na něj večer počkejte a dejte mu po čuni lešenovkou, no ne? ;)

03. led 2013 22:44 #101547
Odpověď od Cony
Moderátor
Z hlediska bezpečnosti je primárnízabezpečit aby se k databázi hacker nedostal. Dekódovat MD5 opravdu nelze, existují sice "dekodéry", ty ale pracují pouze s databází řetězců a jejich md5 podob. Joomla navíce hesla ukládá s náhodným řetězcem, tím je bezpečnost ještě více zvýšena. Nevím jak hacker odhalil heslo jak píšete, ale upřímně o tom pochybuji. Spíše odhalil heslo, které má stejný md5 hash jako použité heslo a to mu umožnilo přihlásit se.

Vzhledem ale k použité salt, je to heslo nepoužitelné na jiné stránky, tedy i když mají Vaši uživatelé stejé heslo např. k mailu decryptované heslo hackerovi nepomůže (na mailu samozřejmě navíc může být jiné šifrování).

Pokud by jste opravdu chtěl jiné šifrování, jak jsem psal, musel by jste si napsat svůj authentication plugin (nebo upravit jádro s tím že s aktualizací o změny můžete přijít).

V podstatě by to nemuselo být nic složitého, Joomla již podporu SHA-1 má. V podstatě by stačilo zkopírovat plugin authentication / Joomla a na řádku s voláním funkce getCryptedPassword doplnit třetí parametr 'ssha'.
Pak by jste ale ještě musel vytvořit user plugin, který by heslo se správným šifrováním ukládal.

Pozor ale na to, že pokud by jste vypl standartní MD5, nikdo ze stávajících uživatelů se nepřihlásí (ani Vy do administrace).

03. led 2013 23:06 #101550
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
proc mam pocit, ze se dva pohadali a ten ublizeny se stale snazi dokazat, jaky je king
bud jste dle me tak "hloupy" a mate trivialni heslo, nebo jej zna, nebo jste si vsechny hesla pote, co jste se ve zlem rozesli, nezmenil, pripadne ma zadni vratka

jak to jiz bylo receno, tak to, co tvrdi vas hacker, je blbost, ale stale si stojite za svym

Joomla! pro každého

04. led 2013 01:13 #101552
Odpověď od Petr Steel
Pokročilý uživatel
No tak dík za pomoc do toho vám absolutně nikomu ani jednomu nic není nemám zapotřebí poslouchat takový sračky, zkrátka dešifroval moje heslo a to mi stačí víc mě nezajímá. Díky berte to za vyřešené. Už nemám zájem o vaši pomoc.

04. led 2013 02:11 #101554
Odpověď od Cony
Moderátor
Trochu se mírněte. Pomáhaj Vám tu všichni. Heslo Vám z MD5 nedešifroval, to prostě nelze. Pokud chcete SHA-1 popsal jsem Vám jak. Ale bezpečnost tím nezvýšíte.

04. led 2013 07:13 #101556
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
steel - jste jak zaseknuty
kdyz vam tu vsichni reknou, ze md5 hash se saltem desifrovat proste nejde, tak to proste nejde
neverite-li nam, najdete si to na netu jinde, kde vam to potvrdi kazdy, kdo vi, co to md5 je

mate pravdu, nic nam do toho neni, ale vy jste zacal s problemem a my se vam snazime pomoci, byt urputne furt branite sveho hackera, ktery jako prvni na svete desifroval md5

je zvlastni, ze hacker vam radi, co mate delat
vetsina lidi se hackerum brani, resp. se snazi, aby jim na web nevlezly, ale vy jej poslouchate - zvlastni

je dost take mozne, ze si pletete pojmy, kdo je hacker, co presne znamena desifrovat, ...

prosim, predejte svemu hackerovi tento retezec:
b02adc7f7553d40af938325f244d79c0:lnsyfGjmlGzTnlYiluHKdziaiDTTMlAk
jde o standardni heslo z joomly se saltem
pro zjednoduseni jeho prace tam jsou dve normalni slova a tecka mezi nimi
rad si pockam na predvedeni jeho umeni a odhaleni puvodniho hesla (bohuzel v rainbow table to nenajde)

Joomla! pro každého

Powered by Fórum