Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 3.0 - update to 3.1 - problém

27. dub 2013 22:21 #107024
Odpověď od Cony
Moderátor
To sender:

a o pár řádek níže

When starting a new site, please plan ahead and check to make sure that any extensions (including templates) that you plan to use are Joomla 3 compatible. If not, then Joomla 2.5 still provides you a well supported option in the meantime.

28. dub 2013 08:24 #107031
Odpověď od sender
Uživatel
To Cony:

Já mám všechny použitá rozšíření co jsem potřeboval kompatibilní :) .

Tak si myslím že by tady mohl někdo napsat článek že Joomla 3 po ověření kompatibility komponent je doporučená pro nové weby. Teď to tady vyznívá jakože Joomla 3 je jen pro nadšence.

28. dub 2013 08:57 #107034
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel

sender napsal: Tak si myslím že by tady mohl někdo napsat článek že Joomla 3 po ověření kompatibility komponent je doporučená pro nové weby. Teď to tady vyznívá jakože Joomla 3 je jen pro nadšence.

Tak sednete a napiste ho ten clanek, nikdo vam v tom nebrani. By me zajimalo to tam bude napsano v duvodech ''Proc nasazovat J!3 uz nyni''.

Co me se tyce, ja si pockam na LTS verzi. Nevim proc vsichni hned blazni. Zatim me nanapada duvod proc nasazovat STS verzi, kdy muzu pri dalsich postupnych aktualizacich cekat tu a tam nejaky problem (viz 2.5.9 na 2.5.10, apod.). Prechod z 2.5 na 3./3.5 bude jednim kliknutim, navic komponenty, ktere jsou delane pro 2.5 jsou v drtive vetsine i pro 3,

Tudiz v cem tkvi ta vyhoda jit už ted do STS verze???

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

28. dub 2013 09:01 #107035
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
To: Sender

Predem pisi, ze reaguji z S3 a tudiz nejsou reseny hacky apod. Neda mi to musim na Vas reagovat. Ano mate pravdu, ze z pohledu klikace, ktery si vezme CMS Joomla! a jde si poskladat jednoduchy web u ktereho neni predpoklad budouciho rozvoje planovan, ze si ho postavi na z meho pohledu nestabilni vetvy Joomla! systemu a do sveta cile troubi jak Joomla! 3.0 je dokonalej system, ktery je plne doporucen na nasezeni pro ostry provoz. A ted ....

Pane kdyby jste mozna programoval a vytvarel rozsireni pro CMS Joomla! nebo se jen vice zajimal o Joomla! API, ktere tvori Joomlu Joomlou vedel by jste, ze ted je malicko v tomto systemu hokej nebot sice vyvojovy tym tvrdi, ze v Joomla! 3.5 a dale budou aktivni obe dve Joomla! API respektive dve vetve kdy budete moct psat po novu ci po staru tak jak komu to vyhovuje, ale vzhledem k tomu, ze se tato informace meni jako kdyz houby rostou po desti tak urcite je idealni pouzit STS verzi systemu u ktereho se vse muze doslova ze na den menit nez radeji pouzit stabilni LTS verzi u ktere vim na cem jsem a to se nebavim o rozsirenich systemu.

Kazdopadne jste odhadl spravne, ze Joomla 3.0 je urcena spise pro vyvojare, testery a nadsence. Rozhodne neni tento system urcen pro ostre nasazeni pro bezny provoz a uz vubec ne pro vetsi projekty coz u Vas samozrejme nemohu posoudit. Nikdy tomu tak nebylo a nikdy nebude at se budete utesovat jak chcete.

A pro Vasi informaci bych jeste dodal jednu vec. STS verze jsou nahledy LTS verzi co funkci a zavadeni zmen v jadre, ale to jste jiste vycet. Na delsi cas se opet loucim.

28. dub 2013 09:10 #107036
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel
to hrackar

Lip bych to nenapsal... Kde to muzu podepsat.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

28. dub 2013 09:17 - 28. dub 2013 09:18 #107038
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
To: prontik

To uz jsi udelal :-)

Powered by Fórum